Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

0 05.02.2020 22:04:16

RAZBURLJIV 120. derbi! Napeto do konca, odločitev v ZADNJIH SEKUNDAH!

Jurij Kodrun
Rokometaši velenjskega Gorenja in Celja Pivovarne Laško so odigrali derbi 17. kroga lige NLB.

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 23:23 (10:11)
* Rdeča dvorana, gledalcev 1750, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
* Gorenje: Celminš, Mazej, Haseljić 2, Tajnik, Matanović 4, Levc, Šol, Panjtar 1, Miklavčič, Drobež, Verdinek 7 (6), Taletović, M. Kavčič 3, A. Kavčič 4, Okleščen 2, Bojanić.
* Celje Pivovarna Laško: Cvetko, Cokan, Razgor 3 (3), Šarac 4, Grošelj 1, Poteko, Vujović, Žabič, Ferlin 1, Borges da Silva, Kodrin 3, Horžen 4, Grebenc, Makuc 3, Leban 1, Novak 3.
* Sedemmetrovke: Gorenje 6 (6), Celje Pivovarna Laško 3 (3).
* Izključitve: Gorenje 8, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Velenjčani in Celjani so se na 120. medsebojni tekmi razšli brez zmagovalca. Tako so oboji končali dolg niz zmag, Velenjčani so pred tem slavili desetkrat, Celjani pa šestnajstkrat. Za oboje je to tudi prvi neodločen izid v sezoni. Celje, ki je pred tem dvakrat premagalo Gorenje (v superpokalu in v prvenstvu), ostaja vodilno, Velenjčani pa so še vedno na tretjem mestu.

Gledalci v Rdeči dvorani so spremljali izenačen prvi polčas, v katerem so večinoma pobudo imeli domači, ki so nekajkrat vodili za tri gole, a so Celjani tudi prišli do vodstva z dvema zadetkoma. Na glavni odmor so gostje nesli gol prednosti.

V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena bitka, v 38. minuti pa so domači prvič na tekmi povedli za štiri, ko je Matic Verdinek zadel za 16:12. Toda Celjani so hitro odgovorili in izid spet poravnali.

Do konca tekme sta bili ekipi bolj ali manj poravnani, Celjani so v 58. minuti prek Tilna Kodrina povedli s 23:22, Velenjčani pa so ob koncu tekme prišli do točke po sedemmetrovki Verdinka.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Matic Verdinek s sedmimi goli, šest jih je dosegel s sedmih metrov, pri Celjanih pa sta po štirikrat zadela Josip Šarac in Kristjan Horžen.

Gorenje bo v 18. krogu 13. februarja gostovalo v Ormožu, Celje pa bo dan prej gostilo Koper.