Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 14.12.2019 21:44:13

1. LIGA NLB: Celjani povozili Škofjeločane, Velenjčani pa Mariborčane.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 14. krogu lige NLB premagali Urbanscape Loko, medtem ko so podobno zanesljivo rokometaši Gorenja ugnali Mariborčane in s tem poglobili njihovo krizo.

Izbranci Tomaža Ocvirka so tudi po 14 krogih stoodstotni. Novo zmago so vpisali proti Škofjeločanom, ki so pri dnu lestvice. Gosti pod vodstvom Roberta Beguša so vodili le pri izidu 1:0, potem pa je bolj ali manj vse steklo po celjskih notah.

Celjani so si že po 13 minutah priigrali devet zadetkov prednosti, do konca polčasa pa to le še oplemenitili in rešili vprašanje zmagovalca. Drugi polčas je bil tako zgolj formalnost. V tem so domači igralci hitro pobegnili na 14 golov razlike, največ pa so vodili za 19.

Pri zmagovalcih sta s po osmimi zadetki izstopala Jan Grebenc in Domen Novak, pri poražencih je dva manj dosegel Lenart Klemenčič.

Celjani bodo v 15. krogu v soboto gostovali prti Krki, Škofjeločani pa bodo gostili Ormožane.

----------------------------------------

Celje Pivovarna Laško- Urbanscape Loka40:21(21:9)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 320, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Celje Pivovarna Laško: Cvetko 2, Rakita 5, Razgor 2, Marguč 2, Poteko 4, Vujović, Žabič 1, Ferlin, Kodrin 1, Horžen 1, Grebenc 8, Kljun 2, Leban 4 (1), Novak 8 (2).
* Urbanscape Loka: Gartner, Dolenc 2, Grojzdek, Jamnik, M. Jesenko, Juričan, Šilc, Mali 1, Tomac-Teržan, Pipp 1, A. Jesenko 5 (4), Pokorn 1, Klemenčič 6, Strehar 2, Jakac, Atanasov 3.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Urbanscape Loka 4 (4).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Urbanscape Loka 4 minute.

GORENJE POGLOBILO KRIZO MARIBORA
V obračunu ekip, ki sta pred tekmo zasedali tretje in 11. mesto na lestvici, ni bilo dvomov o tem, kdo je favorit. Status so Velenjčani tudi potrdili, že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, ki so jo na koncu še povečali.

Gostje so bili nazadnje kolikor toliko blizu le pri 3:2 v uvodnih minutah, potem pa so se domači razigrali in iz minute v minuto višali prednost. Ob polčasu so prišli do +7, a se še niso ustavili.

Nadaljevanje je prav tako ponudilo pretežno enosmerni promet, v 41. minuti je bila prednost prvič +10 (23:13). Gorenje je prišlo še do višje prednosti, ustavilo se je šele pri +15, kolikor je bila tudi razlika pri končnem izidu 36:21.

Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Matic Verdinek z devetimi in Miha Kavčič s šestimi goli, pri gostih pa je izstopal le Izidor Budja s šestimi zadetki.

Gorenje bo tekmo 15. kroga igralo 29. januarja proti Ribnici, Maribor pa bo v soboto gostil Koper.

Gorenje Velenje- Maribor Branik36:21(16:9)

* Rdeča dvorana, gledalcev 500, sodnika: Kavalar, Nahtigal.
* Gorenje: Husejnović 1, Taletović, Verdinek 9 (2), Kavčič 6, Levc 5, Kavčič 5, Haseljić 3, Grmšek 3, Bojanić 1, Šol 1, Okleščen 1, Miklavčič 1, Mazej, Šiško, Drobež.
* Maribor: Štamic, Kocjančič, Budja 6, Puc, Dosedla, Kljun, Planinšek 2, Zugan 2, Sok 1, Hočevar 1, Jerenec 2, Miličević 1, Velkavrh 1, Ranevski 3 (1), Sivka 2.
* Sedemmetrovke: Gorenje 2 (2), Maribor 1 (1).
* Izključitve: Gorenje 10, Maribor 2 minuti.

KOPER DOMA BOLJŠI OD NOVOMEŠČANOV
Koprčani so prišli do svoje šeste zmage v sezoni, potem ko so bili večji del tekme v ospredju proti tekmecem z Dolenjske. Koper ima po novem tri točke prednosti pred današnjim tekmecem, ki ostaja na osmem mestu po devetem porazu.

Koprčani so imeli večji del prvega polčasa pobudo in v njem vodili za dva, tri in tudi štiri gole. Toda v končnici tega dela igre so Dolenjci praktično izničili zaostanek in napovedali zanimiv boj v drugem polčasu.

V uvodnih minutah tega dela so Primorci dosegli tri zadetke zaporedoma in spet pobegnili za štiri gole (16:12), po zaporednih zadetkih Jake Avsca pa v 47. minuti prvič povedli za pet zadetkov. Podobno prednost so obdržali do konca.

Pri domačih je bil najboljši strelec Grega Krečič z devetimi goli, pri gostih pa Andraž Kete z osmimi.

Koprčani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Novomeščani pa bodo gostili Celjane.

Koper- Krka 27:21(13:12)

* Dvorana Bonifika, gledalcev 444, sodnika: D. in I. Ivančič (oba Gorišnica).
* Koper: Krečič 9 (4), Marić 4, Smolnik 3, Avsec 3, Sokolič 3, Planinc 1, Makuc 1, Moljk 1, Guček 1, Dolenc, Štavar, Breznikar, Stopar, Konjevič, Dobaj, Žagar.
* Krka: Bevec 3, Avsec 3, Pršina, Hvastija, Irman 3, Jakše 3, Plut, Klemenčič, Rašo, Batagelj 1, Brajer, Kukman, Windischer, Matko, Kete 8 (4), Urbič.
* Sedemmetrovke: Koper 4 (4), Krka 6 (4).
* Izključitve: Koper 8, Krka 12 minut.

JERUZALEM BOLJŠI OD DOBOVČANOV
Čeprav so Dobovčani v dosedanjem delu prvenstva pokazali več od Ormožanov, pa so se slednji pred svojimi navijači le veselili nove, šeste zmage, s katero so se petouvrščenim tekmecem približali na tri točke.

Ekipi sta bili v prvem polčasu bolj ali manj izenačeni, čeprav je v uvodnih minutah kazalo drugače, saj so Ormožani povedli s 4:1. Toda Dobovčani so tekmece kmalu ujeli in nato držali korak z njimi.

V drugem polčasu so spet imeli pobudo domačini, ki so vodili tudi s tremi zadetki, a so se gosti vedno znova vrnili v igro in se povsem približali. V zadnjih deset minut sta ekipi vstopili ob zadetku razlike, v nadaljevanju pa je domačim uspevalo zadrževati gol ali dva naskoka, že v 56. minuti pa je David Bogadi zadel za končnih 31:27.

Jure Kocbek je bil z devetimi goli najboljši strelec Ormožanov, Marko Sintič s sedmimi pa Dobovčanov.

Ormožani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Škofji Loki, Dobovčani pa bodo gostili Slovenj Gradec.

Jeruzalem Ormož- Dobova31:27(15:14)

* Dvorana Hardek, gledalcev 600, sodnika: Leskovec (Celje) in Vidic (Ljubljana).
* Jeruzalem Ormož: Žuran 1, Mesarić 3, Zemljič, Lukman, Ciglar, Sovič, Šulek, Šoštarič 2, Nunčič, Kocbek 9, Krabonja, G. Hebar. M. Hebar 5, Čudič 6 (2), Bogadi 5, Balent.
* Dobova: Gerčar, Kozolić, Mijušković, Markušić 4 (1), Gerjovič, Ferenčak, Mladkovič 2, Kunst 3, Leben, Florjančič 4, Krnc 5, Sintič 7 (2), Humek, Dular 1, Bradeško, Lončar 1.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 2 (2), Dobova 6 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 6, Dobova 6 minut.