Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 07.09.2018 22:01:54

Vijoličasti zmagovito z obrobja države!

Rokometaši Dobove so v tekmi 1. kroga lige NLB izgubili proti Mariboru Braniku s 23:28 (11:15).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).
* Dobova: Dular, Markušić 4 (1), Leben, Kučič 1, Polutnik, Humek, Bura 5 (2), Majić 1, Jazbec 3, Zavodnik 2, Krnc, Šušmjara 2, Kunst 4, Sintič 1, Hotko, Novak.
* Maribor Branik: Đurica, Žabić, Medved 9 (4), Celminš 5, Marušič, Štamic, Sok 1, Šol 3, Simonič, Jerenec 1, Velkavrh 4, Budja, Jerebie 2, Golik 2, Buneta 1, Štumpfl.
* Sedemmetrovke: Dobova 5 (3), Maribor Branik 5 (4).
* Izključitve: Dobova 6, Maribor Branik 12.
* Rdeč karton: /.

Rokometašem Dobove in Maribora Branika je pripadla čast, da odprejo novo sezono državnega prvenstva. Prve zmage so se na koncu veselili Štajerci, ki so vajeti igre v svoje roke prevzeli v 16. minuti.

Dobova je bila do 16. minute boljši tekmec, največ je vodila v deveti minuti, ko je bilo 6:3. Nato so gosti iz štajerske prestolnice po 8:8 povedli, v 24. minuti je bilo 12:9, do polčasa pa so si vijoličasti priigrali štiri gole zaloge (15:11).

Po 12 minutah igre v drugem polčasu in po golu Doriana Markušića je bilo 17:17. V 51. minuti so si igralci Marka Šibile spet priigrali tri gole prednosti (24:21), po drugem zaporednem golu Nika Medveda je bilo v 53. minuti 25:21. Nekdanji kapetan Gorenja Medved je bil ključni mož v napadu mariborske ekipe v zaključku tekme, ki je z njegovimi goli brez večjih težav zadržala prednost za prvi par točk v novi sezoni.

Prvi strelec tekme je bil z devetimi goli Medved.

Igralce iz Dobove v 2. krogu prihodnjo soboto čaka Riko Ribnica, Mariborčane dva dni prej Koper.

Značke: rokomet, dp