Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Še obvlada! Matavž ga je takole zabil Mariboru, joj, kaj se je zgodilo Celjanom! (video)

ALESFEVZER.COM
Slovenski klubi so igrali prijateljske tekme.

Vodilna trojica slovenske lige je prost vikend izkoristila za prijateljske obračune, Celje, Maribor in Olimpija pa so se merili s hrvaškimi prvoligaši.

Celjani, ki prepričljivo vodijo v domačem prvenstvu, so dvoboj proti Rudešu začeli v postavi Obradović, Dassena Ček, Zec, Vuklišević, Krefl, Kouter, Vrbanec, Svetlin, Aarons, Matko in Menalo ter proti ekipi, ki bo zagotovo izpadla iz hrvaške elite, saj ima za predzadnjo Istro kar 20 točk zaostanka, izgubila z 2:3. Oba zadetka za slovensko zasedbo je dosegel Adetunji.

Neuspešna je bila tudi Olimpija, ki je v kraju Sveti Martin na Muri merila moči z osmo ekipo hrvaškega prvenstva Slaven Belupom in izgubila z 0:1, edini zadetek na tekmi je padel že v 9. minuti, uspešen pa je bil Šuto.

So pa čast vodilne trojice slovenske lige reševali vijoličasti. Maribor je v Ljudskem vrtu gostil šestouvrščeno ekipo hrvaškega prvenstva Gorico in po zaostanku z 0:1 na koncu slavil z 2:1. V prvem polčasu je zadel nekdanji slovenski reprezentančni napadalec Tim Matavž, v 81. minuti je najprej izenačil Žiga Repas, v 90. minuti pa je končnih 2:1 postavil Marko Božić.

Značke: olimpija, slaven