Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

1 07.03.2024 16:58:22

Kakšna drama in kakšen preobrat! Po Mariboru se od pokalne lovorike poslavlja še Olimpija, glejte, kaj se je zgodilo na Žaku!

Martin Metelko
Dramatična tekma na stadionu ŽAK.

Po tem, ko so Stožice za nekaj časa zaradi prenove zelenice zaprla svoja vrata, je bila pokalna tekma med Olimpijo in Koprom odigrana na stadionu ŽAK. In kakšna tekma je to bila. Gledalci so že v prvih 30 minutah videli kar štiri zadetke, po dva na vsaki strani. Ljubljančane je v 14. minuti tekme v vodstvo popeljal Marko Brest, le 6 minut kasneje pa so Koprčani izenačili na 1:1, strelec je bil Enej Jelenić. V 23. minuti je že sledil nov odgovor varovancev Zorana Zeljkovića, tokrat je bil za 2:1 strelec Ivan Posavec. V 31. minuti tekme so Koprčani še enkrat izenačili, 2:2 pa je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Koprčani pa so že takoj na začetku 2. polčasa poskrbeli za preobrat, za vodstvo s 3:2 je zadel francoski napadalec Timothé Nkada. Da bi bilo koprsko veselje še večje, je v 87. minuti tekme po podaji s kota poskrbel Enej Marsetič in tako izločil še enega favorita za osvojitev pokalne lovorike.

Mura je pričakovano v prekmurskem obračunu v gosteh ugnala četrtoligaša Čardo Martjance s 3:0. Za soboško ekipo sta najprej zadela Nikola Jovićević v 38. in Borna Proleta ob koncu prvega polčasa, Martin Korpič pa je v 64. minuti dosegel avtogol.

V sredo so nogometaši Kalcerja Radomelj v osmini finala pokala po preobratu z 2:1 v gosteh premagali Maribor, v četrtfinale sta napredovala še dva predstavnika 2. SNL. Beltinci so s 5:0 premagali Ljutomerčane, Gorica pa je bila s 3:1 boljša od Jesenic.

V torek sta napredovali zasedbi Triglava in Ilirije. Prvi so z 1:0 v gosteh premagali Podvince, ljubljanska zasedba pa je bila s 3:1 boljša od Vidma.