0 20.10.2023 22:56:38

Uf, to pa je nekaj! To je prvi slovenski klub, ki se lahko pohvali s takšnim prestižem

Luka Vovk
Na drugoligaškem prizorišču so na sporedu tekme 14. kroga.

Nogometaši kranjskega Triglava so v 14. krogu 2. SNL doma z 2:1 premagali Primorje in se z Ajdovci izenačili na drugem mestu drugoligaške druščine. Sinovi burje so sredi prvega polčasa povedli z golom Žana Beširja, a so domači le dve minuti zatem izenačili po zaslugi Stefana Petrovića. Kranjčanom je tri točke v 53. minuti zagotovil Golden Okocha Gibson.

Sežanci še naprej iščejo prvo zmago sezone. Na Krasu so sicer Ravenčani vodili že s tremi zadetki prednosti (3:0), nato tudi s 4:2, a je Tabor na koncu izenačil na 4:4 ter iztržil točko in šesti letošnji remi. Na preostalih dveh petkovih tekmah je Krka v gosteh z 2:0 ugnala Bilje, dvoboj med Grosupljem in Bistrico pa ni ponudil zmagovalca.

K temu dodajmo, da je na klopi Tabora ob daljši bolniški odsotnosti glavnega trenerja Naceta Kosmača debitiral zgolj 31-letni bolgarski strokovnjak Radostin Aleksandrov Svojo trenersko kariero je začel v mlajših selekcijah Slavije iz Sofije, v sezonah 2021/22 in 2022/23 je opravljal vlogo pomočnika trenerja bolgarskega prvoligaša Botev Plovdiv, pred prihodom v Slovenijo pa vlogo glavnega trenerja prvega moštva in vodje mladinskega pogona kluba Akademik Svishtov.

Sobotni spored se bo začel že ob 12.45. In sicer z derbijem v 'šumi'. Beltinčani bodo prvo mesto branili v dvoboju s štirikratnimi prvaki iz Nove Gorice, ki se jim zadnjih 180 minut ni razpletlo po želenem scenariju. Miran Srebrnič in njegovi fantje verjamejo, da so se na ravnici sposobni vrniti v zmagovalne tirnice in se še naprej spogledovati z vrnitvijo med elito, pri čemer bi jim v prihodnje utegnil pomagati tudi kapital Milana Mandarića. Všečni Prekmurci so v prestolnici prekinili niz zmag, niza porazov pač ne, in ostajajo samozavestni do te mere, da ne dvomijo o tem, da bi jim lahko tekmeci še naprej gledali v hrbet.

Tolminci bodo proti Iliriji potrjevali točke iz Slovenske Bistrice, Velenjčani v pričakovanju dvoboja z Dravinjo živijo v prepričanju, da se bodo veselili prve zmage pod vodstvom novega trenerja Simona Sešlarja, naftaši pa bodo prvoligaške ambicije poskušali podkrepiti proti nepredvidljivi zasedbi iz Dekanov. Finančno so za elito že 'zreli', zelo kmalu pa se bodo lahko pohvalili z bržčas najboljšimi pogoji na sončni strani Alp. Prihodnji četrtek se bo namreč končno zgodila otvoritev sodobne nogometne akademije, ki je zrasla ob izdatni pomoči madžarske vlade. Nafta bo tako prva v Sloveniji imela na voljo celovit vadbeni center, ki na vseh ravneh zagotavlja vrhunske pogoje za delo. Da, temu se v naših razmerah že lahko reče prestiž ...

BRINJE GROSUPLJE - BISTRICA 1:1 (1:0)

Grosuplje, gledalcev 110, sodniki: Bubek, Jug, Krapež.
Strelca: 1:0 Perger (27.), 1:1 Nwoga (85.).
Brinje Grosuplje: Pavli, Kapun (od 75. Vrhovnik), Šparovec, Brkić (od 75. Zalaznik), Piskule, Perger (od 72. Ristić), Kovač (od 56. Klančnik), Žavbi (od 56. Stojaković), Matko, Makovec, Pušnik.
Kety Emmi&Impol Bistrica: Župić, Rozman, Zajšek (od 80. Nwoga), Vidmar, Križnik (od 46. Pesjak), Martinčič, Borovnik, Krupić (od 46. Bračko), Kuliš, Kapun (od 61. Gobec), Frešer (od 61. Pršo).
Rumeni kartoni: Šparovec, Ristić; Martinčič, Frešer, Pršo.
Rdeči karton: Šparovec (84.).

BILJE - KRKA 0:2 (0:2)
Bilje, gledalcev 90, sodniki: Tozan, Vidali, Knafelc.
Strelca: 0:1 Maksimović (19.), 0:2 Kancilija (21.).
Vitanest Bilje: Zagomilšek, Radulović-Veličković (od 46. Goncalves Paulino), Doplihar, Marjanac, Slavec, Humar (od 69. Vales Ramos), Džaja, Perko (od 73. Koron), Trdin (od 46. Župan), Majić (od 69. Batič), Fernandez Betriu.
Krka: Čadež, Lipec, Bedek, Perić-Komšić (od 66. Žur), Kancilija (od 54. Simić), Milanović, Maksimović (od 76. Dervišević), Hodžić, Krznarić, Marković, Blaževski.