Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

26 29.11.2017 22:23:25

Milanič je do zadetka Olimpije videl popolno KONTROLO vijoličastih, Bišćan pa razkriva ključ do uspeha

Igor Bišćan in Darko Milanič
Grega Wernig
Stratega Maribora in Olimpije sta po tretjem srečanju v mesecu dni strnila svoje misli.

Darko Milanič, ki je po porazu z 0:3 v Stožicah videl popolno dominacijo svojega moštva, je ob remiju z 1:1 v Ljudskem vrtu »kontrolo« svojega moštva omejil na zgolj del dvoboja. »Zelo dobro smo začeli tekmo. Imeli smo načrt, da v prvem polčasu zadenemo in potem poskušamo v zadnjih 20 minutah ustvariti velik pritisk na nasprotnika z veliko tveganja. Vendar nam je zadetek iz protinapada pristrigel krila in od uspeha smo bili nato bistveno dlje kot prej, ko smo imeli popolno kontrolo in je bil nasprotnik nemočen,« je v kamero nacionalke povedal Milanič in dodal, da gre razloge za izpad iskati v prvi tekmi. »Pred prvo tekmo se nam res ni posrečilo biti maksimalni, kar nas sicer krasi. Po pokalni tekmi v Ljubljani smo se zelo dobro pobrali, sedaj pa se že vidi, da je sezona res dolga. Tega do zdaj nisem želel poudarjati, ampak enostavno se nam malce pozna, da nismo več dovolj sveži. Na zadnjih treh tekmah se moramo vsi zbrati in biti pozorni. Kakovost imamo,« poudarja Primorec.

Igor Bišćan je nocojšnji remi videl z drugačnimi očmi. »Hoteli smo omejiti Maribor pri ustvarjanju priložnosti, vedeli pa smo, da bo moral Maribor iz minute v minuto bolj tvegati. Žal smo hitro prejeli gol, ampak potem jim nismo več pustili, da nam konkretno zagrozijo,« je za RTV povedal Hrvat, ki je ključ za zmago videl v učinkovitosti na prvi tekmi. »Prva tekma je gotovo usmerila dvoboj v našo korist. Na tej tekmi smo bili zelo učinkoviti, treba je priznati, da smo glede na število svojih priložnosti te dobro izkoristiti. Izločili smo glavnega konkurenta in zdaj gremo naprej.«

Olimpija je Mariborčane izločila s skupnih 4:1 in se v polfinalu pridružila Celju, Gorici in Aluminiju.

Značke: maribor, olimpija, pokal