Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

1 19.09.2017 22:03:56

Olimpija ZLAHKA: Bišćan v ogenj poslal rezerviste, ODPISANI mu je odgovoril s tremi goli in dvema podajama!

Po Mariboru, Krki in Triglavu sta si mesto v četrtfinalu nogometnega pokala Slovenije danes zagotovila še Aluminij, ki je premagal Jadran Dekane s 7:0, in Olimpija, ki je s 6:1 izločila Kalcer Radomlje.

Ljubljančani v Domžalah, kjer so tekmo gostili Radomljani, med najboljših osem napredovali brez posebnega napora. Že v prvem polčasu je zeleno-bela ekipa trikrat zatresla mrežo domačih. V 24. minuti je zadel Kingsley Boateng, ko je zadel iz bližine po strelu Leona Benka. Prav tokratni veliki junak Olimpije Benko, ki v PLTS v tej sezoni ni odigral še niti ene tekme, pa je bil avtor naslednjih dveh golov. Najprej je v 26. minuti v mrežo pospravil žogo po lepi podaji Stefana Savića z leve strani, v 33. minuti pa je zadel še z glavo.

V 61. minuti je Benko, ki je na svoji prvi tekmi po več kot dveh mesecih vknjižil tudi dve podaji, zadel še tretjič na tekmi, ko je Boatengovo podajo z desne strani z atraktivnim strelom s peto unovčil za 4:0. Na 5:0 je povišal Danijel Miškić, ko je zadel z glavo po podaji z desne strani Denisa Klinarja. Častni zadetek za domače je z glavo v 85. minuti dosegel Anel Hajrić. Končni izid je v 86. minuti postavil Savić.

404-6-benko af

Aluminij je imel prav tako lahko delo na gostovanju pri dekanskem Jadranu. Že v prvem polčasu mu je zabil tri zadetke, v drugem pa še štiri. Že v tretji minuti je bil uspešen Alen Krajnc, v 31. minuti je zadel Damir Bartulović, v 34. pa še Sanin Muminović. V drugem delu so se med strelce vpisali še Bartulović (68.), Žiga Škoflek (76., 90.) in Žan Podgoršek, ki je v 87. minuti dosegel avtogol.