ro
1 19.02.2023 10:53:46

Sijajna predstava Luke Zahovića, zablestel tudi Tomi Horvat (video)

Slovenska reprezentanta uspešna na Poljskem in v Avstriji.

Po treh tekmah brez zmage so nogometaši Pogona v 21. krogu poljskega prvenstva gostili Warto iz Poznanja in z zmago 3:1 (1:1) osvojili nadvse pomembne točke, velik delež k želenemu uspehu je prispeval Luka Zahović. Odigral je eno od boljših tekem v dresu prvoligaša iz Szczecina. Z atraktivno podajo s peto je sodeloval pri prvem golu, v deveti minuti nadaljevanja je zadel za vodstvo z 2:1 in 120 sekund pozneje podal še za končni izid, na igrišču je bil do izdihljajev dvoboja. Nekdanji kapetan Maribora je v tej sezoni dosegel pet ligaških golov, v vseh tekmovanjih se je med strelce vpisal 10-krat.

Pri severnih sosedih Sturm nadaljuje z odličnimi igrami na začetku drugega dela sezone. Potem ko so iz pokalnega tekmovanja izločili Salzburg, so uspešni tudi v bojih za točke, na gostovanju v Hartbergu so se veselili 11 zmage. Gostitelje so ugnali z 2:1, Tomi Horvat je v končnici prvega dela zatresel mrežo za vodstvo svoje ekipe z 2:0 in se veselil svojega drugega zadetka v dozdajšnjem delu prvenstva. Turniščan je bil na igrišču do 81. minute, Jon Gorenc Stanković je odigral vso tekmo. Dvoboj si je ogledalo 4726 gledalcev, graški črno-beli pa so znova imeli izjemno podporo navijačev. 'Domača zmaga Sturma v Hartbergu,' so zapisali nekateri avstrijski mediji.