Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 22.02.2018 23:10:24

3/4 za slovenske reprezentante. Iličić izpadel, Kampl pa se je izognil velikemu preobratu tekmecev

RB Leipzig
Po moskovskem CSKA, ki si je napredovanje zagotovil v torek, so bili v klasičnem terminu na sporedu še ostale tekme lige Europa.

Na prvih današnjih povratnih tekmah šestnajstine finala nogometne evropske lige so si preboj v osmino zagotovili še Lokomotiva Moskva, Leipzig, Lyon, Atletico Madrid, Viktoria Plzen, Lazio, Sporting, Dinamo Kijev in Zenit.

639-12-mevlja zenit

Slednji je po prvi tekmi v Glasgowu zaostajal z 0:1, toda Miha Mevlja, ki je tudi danes igral celo tekmo, in soigralci so poskrbeli za preobrat in zmagali s 3:0. Branislav Ivanović in Daler Kuzjajev sta zadela v prvem polčasu, Aleksander Kokorin pa v drugem.

Leipzig je s Kevinom Kamplom prestal naporen boj z Napolijem. Potem ko je nemški klub na prvi tekmi zmagal v gosteh s 3:1, je Napoli tokrat prišel celo blizu napredovanja, a mu je za to zmanjkal zadetek ob slavju z 2:0. Piotr Zielinski je Italijane povedel v vodstvo v 33. minuti, končni izid pa je postavil Lorenzo Insigne v 86. minuti. Kampl je igral celo tekmo in v 70. minuti prejel rumeni karton.

Kampl je sicer na tekmi pokazal, zakaj velja za enega najboljših vezistov v Nemčiji. V statistiko je vpisal tri pripravljene priložnosti, 11 prestreženih in ukradenih žog ter kar 92-odstotno uspešnost podaj na nasprotnikovi tretjini igrišča. Vseeno pa je komaj zdržal napad tokrat sijajnega Napolija.

Pričakovano je med 16 najboljšimi klubi v tem tekmovanju tudi madridski Atletico, ki je s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom, ta je branil celo tekmo, izločil Koebenhavn. Na prvi tekmi je zmagal s 4:1, danes pa je pot v osmino potrdil še pred domačimi navijači z 1:0 in zadetkom Kevina Gameira.

jan oblak

Josip Iličić, ki je igral celo tekmo in bil med boljšimi posamezniki, je z Atalanto lovil zaostanek s prve tekme v Dortmundu, ko je bilo 3:2 za domačo Borussio. Nogometaši iz Bergama so hitro zadeli prek Rafaela Toloija ter tako prišli do izida, ki jim je zagotavljal osmino finala. Toda s preveč previdno igro se Italijanom ni izšlo, v 83. minuti je namreč Marcel Schmelzer izkoristil napako sicer razpoloženega vratarja Etrita Berishe in rumeno-črne popeljal med najboljših 16.

Dinamo Kijev, kjer igra Benjamin Verbič, a nima pravice nastopa v tem tekmovanju, je izločil AEK Atene. V gosteh je igral 1:1, danes pa pred domačimi navijači 0:0.

Moskovski CSKA je že v sredo izločil Crveno zvezdo s skupnim izidom 1:0, Lokomotiva Moskva je s 4:2 ugnala Nico, Lyon je z zmagama s 3:1 in danes na gostovanju z 1:0 končal pot Villarreala, Viktoria Plzen je z 1:1 in danes z domačo zmago z 2:0 izločila Partizan, Lazio je po porazu z 0:1 na prvi tekmi danes s 5:1 ter tremi zadetki razpoloženega Cira Immobileja premagal Steauo, Sporting pa je po 3:1 v gosteh in 3:3 doma izločil Astano.

Preostale tekme so se začele ob 21.05. Josip Iličić z Atalanto igra proti Borussii iz Dortmunda.

----------------------------------------------------------------------
Izidi lige Europa:

prve tekme - sreda, 21. februar: *CSKA Moskva - Crvena zvezda Beograd 1:0 (1:0) 0:0 - četrtek, 22. februar: *Lokomotiva Moskva - Nica 1:0 (1:0) 3:2 *Leipzig - Napoli 0:2 (0:1) 3:1 (Kevin Kampl je igral celo tekmo za Leipzig in dobil rumeni karton) Villarreal - *Olympique Lyon 0:1 (0:0) 1:3 *Atletico Madrid - Koebenhavn 1:0 (1:0) 4:1 (Jan Oblak je branil celo tekmo za Atletico) *Viktoria Plzen - Partizan Beograd 2:0 (0:0) 1:1 *Lazio Rim - Steaua Bukarešta 5:1 (3:0) 0:1 *Sporting Lizbona - Astana 3:3 (1:1) 3:1 *Dinamo Kijev - AEK Atene 0:0 1:1 (Benjamin Verbič nima pravice nastopa za Dinamo) *Zenit St. Peterburg - Celtic Glasgow 3:0 (2:0) 0:1 (Miha Mevlja je igral celo tekmo za Zenit) Braga - *Olympique Marseille 1:0 (1:0) 0:3 *Arsenal - Oestersund 1:2 (0:2) 3:0 *RB Salzburg - Real Sociedad 2:1 (1:1) 2:2 *Athletic Bilbao - Spartak Moskva 1:2 (0:1) 3:1 Atalanta Bergamo - *Borussia Dortmund 1:1 (1:0) 2:3 (Josip Iličić je igral celo tekmo za Atalanto) *Milan - Ludogorec 1:0 (1:0) 3:0