Očitno se v Italiji v dresu Sampdorie rojeva SUPERTALENT slovenskega nogometa: Slovenec POTOPIL VELIKI Juventus!

Nik Prelec (povsem levo) po veliki zmagi nad Juventusom
pnja
Nova odlična predstava mladega slovenskega nogometaša.

Kakšna črna nedelja za torinski Juventus! Italijanski velikan je v serie A presenetljivo izgubil na gostovanju pri Sampdorii; nekdanji klub Srečka Katanca je vodil že s 3:0, nato pa zadnjih minutah sicer prejel dva gola, a vseeno slavil s 3:2. Toda to ni bil edini poraz Juventusa proti klubu iz Genove. Pomerila sta se namreč tudi ekipi do 17 let, Sampdoria je slavila z 2:1, veliki junak pa je bil - Slovenec!

Podmladek stare dame iz Torina, ki je do tega kroga vodil na lestvici kadetske lige, je na kolena spravil vzhajajoči zvezdnik slovenskega nogometa Nik Prelec. O slednjem smo v preteklih tednih že nekajkrat poročali, tokrat si spet zasluži pozornost v medijih. Bil je namreč mož odločitve, saj je na začetku drugega polčasa zabil prvi gol za svojo ekipo, pri drugem pa naredil vse, kar je bilo treba doseči za novo veselje Sampdorie. Najprej je 16-letni nekdanji član Aluminija namreč preigral branilca, bil nato še spretnejši od vratarja, nakar po njegovi podaji soigralcu žoge ni bilo težko brcniti v prazno mrežo.

Prelec se je v kadetski ligi na sedmih tekmah med strelce vpisal štirikrat, enkrat je v polno meril tudi v mladinski ligi, hkrati je zbral tri podaje in priigral tudi kar štiri enajstmetrovke. Pri vsega šestnajstih ...