pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

1 21.01.2024 06:17:11

Kakšna akcija! To je zadetek, s katerim je Slovenija premagala ZDA (video)

Izbranci Matjaža Keka so se v San Antoniu na prijateljski tekmi merili z zasedbo Združenih držav Amerike in zmagali z 1:0 (1:0). Edini gol na tekmi je dosegel Nejc Gradišar v 26. minuti.

Na svoji stoti uradni tekmi je selektor Slovenije Matjaž Kek v Teksasu, tako kot njegov kolega na ameriški klopi Greg Berhalter, na prvem izzivu v letu 2024 vodil ekipo, v kateri ni bilo vseh "prvokategornikov", saj dvoboj ni bil v uradnem terminu Mednarodne nogometne zveze.

Z Američani se je Slovenija merila tretjič, prvič na svetovnem prvenstvu 2010, ko je bil izid 2:2, drugič pa leta 2011 na prijateljski tekmi, ko so ZDA slavile s 3:2. Tokrat so po dobrem prvem in slabšem drugem polčasu zmagali Slovenci. Te, ki bodo poleti igrali na evropskem prvenstvu v Nemčiji, v pripravah na turnir stare celine čaka še nekaj tekem, med drugim 26. marca v Stožicah proti Portugalski.

Slovenci so imeli v prvem polčasu vedno večjo pobudo, v 26. minuti pa so tudi povedli. Danijel Šturm je odvzel žogo in jo podal do Nejca Gradišarja, napadalec Rogaške pa je nato pokazal potencial, prehitel svojega čuvaja in mirno premagal še vratarja za 1:0.

Značke: slovenija, zda