5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 26.06.2018 22:01:21

Od NEBES do PEKLA, pa spet nazaj MED ZVEZDE! Argentina in MESSI na mundialu še nista REKLA ZADNJE! (video, foto)

Argentinska nogometna reprezentanca je v 3. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v St. Peterburgu premagala Nigerijo z 2:1 (1:0) in si z drugim mestom v skupini D zagotovila nastop v osmini finala. Prvo mesto je osvojila Hrvaška, ki je v Rostovu na Donu premagala Islandijo z 2:1 (0:0).

Nigerija - Argentina 1:2 (0:1)
* Stadion St. Peterburg, gledalcev 64.468, sodniki: Cakir, Duran in Ongun (vsi Turčija).
* Strelci: 0:1 Messi (14.), 1:1 Moses (51./11 m), 1:2 Rojo (86.).
* Nigerija: Uzoho, Idowu, Ekong, Balogun, Moses, Ndidi, Obi Mikel, Etebo, Omeruo (od 90. Iwobi), Iheanacho (od 46. Ighalo), Musa (od 90. Simy).
* Argentina: Armani, Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (od 80. Aguero), Perez (od 60. Pavon), Mascherano, Banega, Messi, Higuain, Di Maria (od 72. Meza).
* Rumeni kartoni: Balogun, Mikel; Mascherano, Banega, Messi.

Nogometaši Argentine pod vodstvom Lionela Messija so v zadnjem krogu predtekmovanja v skupini D prišli do prve zmage na svetovnem prvenstvu v Rusiji in se kot drugouvrščena ekipa uvrstili v osmino finala, kjer jih v prvi tekmi izločilnih bojev v soboto ob 16. uri v Kazanu čaka obračun proti aktualnim evropskim podprvakom Francozom.

Nigerija na drugi strani je po zmagi proti Islandiji in dvema porazoma zaključila nastope na 21. SP in se tretjič v šestih nastopih na mundialih poslovila po predtekmovanju.

argentina re

Argentina slavi dva junaka, petkratnega dobitnika zlate žoge Lionela Messija, ki je zadel za 1:0, ter branilca Manchester Uniteda Marcosa Roja, ki je "albiceleste" rešil v 86. minuti.

170 centimetrov visoki Messi, ki je pred dvema dnevoma praznoval 31. rojstni dan, je svoje mojstrstvo najprej pokazal v 14. minuti. V polnem teku je z levim kolenom sprejel dolgo podajo Everja Banege, si podaljšal žogo za strel z desno nogo, ki ga vratar Nigerije Francis Uzoho ni mogel ukrotiti.

To je bil jubilejni stoti zadetek na 21. svetovnem prvenstvu v Rusiji in hkrati šesti zadetek Messija na svetovnih prvenstvih - tri od teh je dosegel proti Nigeriji, s katerim je prekinil svoj 662-minutni post na največjem tekmovanju na svetu.

nigerija re

Messi je bil osrednja figura tudi v nadaljevanju prvega polčasa. V 28. minuti je lepo zaposlil Gonzala Higuaina, ki ni znal izkoristiti priložnosti za 2:0 oziroma je bil nigerijski vratar na pravem mestu, v 33. minuti po vnovični natančni podaji, tokrat Angelu Di Marii, pa je imel priložnost s prostega strela, vendar je njegov strel po milimetrskem posredovanju Uzoha končal v vratnici.

Drugi polčas se ni začel po notah 45-milijonskega naroda iz Južne Amerike. Turški sodnik Cüneyt Cakir je v 50. minuti po prekršku Javierja Mascherana pokazal na belo točko, natančni izvajalec najstrožje kazni pa je bil Victor Moses.

Zadetek je povsem ohromil Argentino, ki v naslednjih dvajsetih minutah ni prišla do priložnosti, celo več, Nigerija je imela tri stoodstotne priložnosti za 2:1. Odion Ighalo je v 75. minuti meril mimo gola (sodnik po ogledu video posnetka ni dosodil igranja z roko), istega igralca je v 83. minuti zaustavil vratar Franco Armani, Ighalo pa je za las zgrešil še prosti strel v 85. minuti.

Kazen za neučinkovitost je Nigerijo doletela le minuto za tem. Rojo je z "volejem" zadel žogo, ki je končala v levem spodnjem kotu nigerijske mreže in ki je sprožila val navdušenja med argentinskimi nogometaši. Ti so se tako skozi šivankino uho uvrstili med šestnajst najboljših ekip na svetu.

Značke: messi, argentina, nigerija