Gruzijec peš bežal pred policisti

0 10.06.2017 22:45:14

Nemci do sedmih golov v Nürnbergu

Visoko zmago s kar 7:0 so vpisali Nemci proti San Marinu.

V skupini C je v prvi tekmi dneva Azerbajdžan v sodniškem dodatku izgubil proti Severni Irski z 0:1, reprezentanca z Otoka je tako nadaljevala dobro serijo v boju za SP 2018. Po šestih tekmah je Severna Irska pri 13 točkah in je druga, pred njo je s stoodstotnim izkupičkom Nemčija, ki je zvečer navkljub močno spremenjeni postavi s 7:0 "prerešetala" San Marino. Julian Draxler je začel "goleado" v 11. minuti, v 16. in 29. minuti je zadel Sandro Wagner, v 38. je svoj delček pristavil Amin Younes. V drugem polčasu je prvi zadel Shkodran Mustafi v 47., drugi Julian Brandt v 72., tretji pa še tretjič na tekmi Wagner.

V Oslu sta se Norveška in Češka razšli z neodločenim izidom 1:1.

V skupini E je uvodoma do zmage s 3:1 v gosteh v Kazahstanu prišla Danska in začasno skočila na drugo mesto. Toda zvečer je bila uspešna tudi Črna gora, ki je s 4:1 ugnala Armenijo, trikrat je zadel Stevan Jovetić, in se po točkah izenačila z Dansko. Vodilna Poljska je pred domačimi gledalci na koncu visoko s 3:1 premagala Romunijo, Robert Lewandowski je prispeval vse tri gole.

Značke: nogomet, kvalifikacije, sp