Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 10.06.2017 20:01:06

Angleži in Škoti z remijem, Slovaška zmagala

V kvalifikacijah za uvrstitev na svetovno nogometno prvenstvo 2018 sta v skupini F ob tekmi med Slovenijo in Malto, ki so jo z 2:0 dobili Slovenci, danes na sporedu še preostala dvoboja šestega kroga. Anglija in Škotska sta svoj sosedski obračun že končali, izid pa je bil neodločen 2:2, Litva - Slovaška pa sta se v Vilni razšla z zmago Slovakov z 2:1.

Po prvem polčasu brez zadetkov je za vodstvo gostov v 70. minuti poskrbel rezervist Alex Oxlade-Chamberlain, ki je v igro vstopil le pet minut prej. A Škoti se niso predali, v 87. minuti pa je za izenačenje poskrbel Leigh Griffiths. Isti igralec je nato le tri minute pozneje poskrbel za popoln preobrat in škotsko vodstvo z 2:1. Toda to ni bil končni izid tekme, v napetem sodnikovem dodatku je namreč zadel še Harry Kane in postavil končni izid 2:2.

Slovake je v Vilni v prednost popeljal Weiss, ki je zadel v 32. minuti po podajo Hamšika, slednji je dosegel drugi zadetek za naše naslednje nasprotnike v 58. minuti s prostega strela, tolažilni gol za domače pa je v 93. minuti dosegel Sernas.