Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

ro
2 26.01.2021 15:21:04

MURA se je udarila z RUSI in trikrat zatresla mrežo, ampak ...

Druga preizkušnja Sobočanov na pripravah v Turčiji.

Nogometaši Mure so na pripravah na turški rivieri odigrali še drugo prijateljsko tekmo, moči so merili z ruskim prvoligašem Rotorjem iz Volgograda, ki pomlad pričakuje na 13. mestu na lestvici. V zahtevnih razmerah obilnega deževja in močnih sunkov vetra, zlasti v prvem polčasu, so morali črno-beli priznati premoč tekmecem, ki so zmagali z 2:1 (0:1), toda podoba varovancev Anteja Šimundže je bila kljub temu znova na primerni ravni.

Edini gol za Prekmurce je v 26. minuti dosegel Maroša, v nadaljevanju sta bila pri Rusih uspešna Bajriev in Zhigulov iz najstrožje kazni. Mrežo sta zatresla tudi Tio Cipot in Štrakl, a so sodniki oba zadetka razveljavili.

Postava Mure: Zalokar (od 46. Obradović), Karničnik, Travner, Lovrić, Pucko, Kouter, Antolin, Đurak, T. Cipot, Filipović, Maroša; od 60. Kous, Maruško, Gorenc, Šturm, Ouro, Horvat, Klepač, Kosi, Štrakl, K. Cipot.

Za Sobočane je kakopak nadvse pomembno spoznanje, da se je po dolgi odsotnosti na igrišče vrnil Matko Obradović, ki je spet branil prvič po 24. novembru.