Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

51 18.11.2017 10:06:41

Kaj pa TOLE? Je bila Olimpija HUDO OŠKODOVANA za ČISTO ENAJSTMETROVKO? Poglejte in presodite sami ... (video)

Grega Wernig
V prvem polčasu je marsikdo spregledal dogodek, ki bi lahko povsem spremenil potek dogodkov na večnem derbiju.

Drži, Maribor je bil izrazito boljši nasprotnik, še posebej v prvem polčasu, ko je zasluženo dosegel zadetek in bi si glede na prikazano verjetno zaslužil še kakšnega. A saj veste, kako je v nogometu. Dokler je izid 1:0, se lahko zgodi praktično vse, in ne glede na potek dogajanja na igrišču je Maribor na koncu slavil "le" 1:0. To pa pomeni, da bi se lahko marsikaj spremenilo, če bi sodnik Matej Jug ravno v izpostavljenem prvem polčasu dosodil enajstmetrovko za Olimpijo. In, roko na srce, lahko bi jo.

Mitja Viler je v skoku branil vrata Maribora, pri tem pa je strel nasprotnikovega nogometašo več kot očitno zaustavil z roko. O igri s tem delom telesa ne more biti dvoma, odpre pa se lahko večna debata o nameri in o (ne)naravnem položaju roke. Marsikdo se bo verjetno tudi na vijoličasti strani strinjal, da bi kar nekaj sodnikov položaj ocenilo kot nenaraven in dosodilo strel z bele točke za Olimpijo. Marsikdo v Ljubljani pa celo meni, da bi Jug to moral storiti.

Najbolj je, če si spodnji posnetek pogledate in se odločite sami. Pri čemer boste - to si drznemo verjeti - gledali večkrat.