Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 15.09.2017 21:08:23

V Celju mreže mirovale

Grega Wernig
Nogometaši Celja in Krškega so se v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

* Stadion Z'dežele, gledalcev 300, sodniki: Vinčić (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Kovačič (Ljubljana).
* Strelci: /.
* Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Džinić, Brecl, Pungaršek, Pišek (od 56. Cvek), Požeg Vancaš (od 63. Štraus), Dangubić, Žinko, Lupeta.
* Krško: Zalokar, Šturm, Ejup, Krajcer, Jakolič, Mujan (od 81. Gajič), Balić, Kovačič, Jurina, Mandić (od 63. Nakić), Škrbić (od 90. Sokler).
* Rumeni kartoni: Lupeta, Pišek; Balić, Mujan.

Celjani so na domačem igrišču v tej sezoni še neporaženi. Že četrtič v sezoni pa so se s tekmecem razšli brez zmagovalca. Za novega stratega Celja Dušana Kosića je to druga zaporedna tekma brez golov, 0:0 je bilo tudi v prejšnjem krogu v Mariboru. Krčani, ki imajo po tri zmage, neodločene izide in poraze, so na lestvici še vedno dve točki pred današnjim tekmecem.

V prvem polčasu sta bili ekipi dokaj zadržani, nekaj več so poskušali Celjani, ki pa tako kot gosti niso imeli prave priložnosti. Celjani so maloštevilne navijače še najbolj razburili v četrti minuti, ko je Nino Pungaršek streljal z glavo, zadel Jucieja Lupeto, od kogar se je žoga odbila v vratnico. A Portugalec je bil v prepovedanem položaju, tako da zadetek ne bi veljal. Krčani so še najbolj zagrozili v 31. minuti, ko je Nikola Mandić z dobrih desetih metrov žogo poslal čez gol.

V uvodu drugega polčasa je imel Rudi Požeg Vancaš najlepšo priložnost dotlej, v 51. minuti je po levi strani prišel pred Marka Zalokarja, a se je ta izkazal v njunem dvoboju. Dobrih 20 minut pozneje je po podaji z desne strani pred vrati žogo zgrešil Filip Dangubić. V 79. minuti je precej z desne strani kazenskega prostora streljal Lupeta, toda Zalokar je bil na mestu. V 85. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil Dangubić, toda tudi on je meril previsoko.

Celjani bodo v 10. krogu prihodnjo soboto gostili Olimpijo, Krčani pa bodo gostovali v Novi Gorici.