Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Scheffler 23 pm Ekipa24.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

0 14.04.2022 20:56:08

Kamplov Leipzig izločil Atalanto

Nemški Leipzig, za katerega je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral 78 minut in prejel rumeni karton, je v gosteh z 2:0 premagal italijansko Atalanto in se s skupnim izidom 3:1 prebil v polfinale evropske nogometne lige. Oba zadetka je dosegel Christopher Nkunku.

Slednji je prvič zadel v 18. minuti po sijajnem prodoru in podaji Konrada Laimerja. Leipzig je v prvem polčasu deloval bolje, si pripravil več priložnosti in zasluženo povedel. Višje prednosti pa si varovanci Domenica Tedesca niso priigrali.
V drugem polčasu je imela več od igre ekipa iz Bergama, pri kateri Josip Iličić ni bil v kadru. Atalanta je močno pritiskala, nekajkrat pa se je obramba Leipziga izkazala s požrtvovalnimi posredovanji, nevarnejši streli Jeremieja Bogaja, Hansa Hateboerja in Duvana Zapate pa niso bili dovolj natančni. V 86. minuti pa je nato Nkunku izsilil še enajstmetrovko, jo minuto kasneje tudi uspešno izvedel ter Nemcem dokončno priigral uvrstitev v polfinale.