Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 06.08.2017 19:46:35

Arsene Wenger je spet vroč: Arsenalu nova lovorika, topničarji po loteriji premagali Chelsea

Nogometaši Arsenala so osvojili prvo letošnjo angleško lovoriko. V superpokalu (Community Shield) so po streljanju enajstmetrovk premagali prvaka Chelsea, v rednem delu se je tekma končala z izidom 1:1 (0:0).

Chelsea je v prvi minuti drugega dela v vodstvo popeljal Victor Moses, v 80. minuti je sodnik pri prvakih izključil Pedra Rodrigueza, številčno premoč pa so topničarji izkoristili že po dveh minutah, v polno je v svojem debiju za novo moštvo zadel Sead Kolašinac.

Za Chelsea sta nato enajstmetrovke zgrešila vratar Thibaut Courtois in novinec Alvaro Morata, končni izid je postavil Olivier Giroud, pred tem so strel z bele točke uspešno izvedli tudi Theo Walcott, Nacho Monreal in Alex Oxlade Chamberlain.

Za Arsenal je to tretji superpokal v zadnjih štirih letih.

Značke: nogomet, anglija