Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

gv
gv
0 19.04.2017 08:10:03

Sodniški masaker v Madridu: Kako je sodnik oškodoval Madridčane in domov poslal Bavarce (video)

Rumeni karton za Vidala.
Torkov četrtfinalni dvoboj lige prvakov med Realom in Bayernom so zaznamovale številne sporne sodniške odločitve.

Po torkovem obračunu med Realom in Bayernom je v središču pozornosti madžarski sodnik Viktor Kassai. Na žalost ...

Dvoboj so namreč zaznamovale številne sporne sodniške odločitve tako na eni kot na drugi strani. Že prvi zadetek na obračunu je bil dosežen s sporno dosojene enajstmetrovke, ko je glavnega delivca pravice s teatralnim padcem pretental Arjen Robben.

V nadaljevanju tekme je izid na 1:1 poravnal Cristiano Ronaldo, že nekaj trenutkov za tem pa so nogometaši Bayerna povedli iz novega precej sumljivega položaja. Thomas Müller in Robert Lewandowski sta bila v prepovedanem položaju, a je piščalka ostala nema, žogo pa je po njunem posredovanju v svojo mrežo nesrečno potisnil Sergio Ramos.

Za tem zadetkom pa je prišlo do dveh morda najbolj spornih dogodkov na tekmi. Najprej je Casemiro grdo pohodil Robbna, zaradi česar bi mu moral sodnik pokazati drugi rumeni karton, a se za to ni odločil, v 84. minuti pa je drugi rumeni karton prejel Arturo Vidal. Sodnik je očitno videl nevaren nalet, po ogledu počasnega posnetka pa je vprašanje, če je sploh prišlo do prekrška. Kakorkoli že, protesti nogometašev Bayerna niso zalegli, Vidal je moral zapustiti zelenico, oslabljeni Bavarci pa v podaljšku niso bili več kos domačim nogometašem.

Kljub številčni premoči so nogometašem Reala pri drugem zadetku na pomoč priskočili še sodniki, saj so spregledali očiten prepovedani položaj, po tem zadetku pa se Bayern ni več pobral. Real je v naslednjih štirih minutah dosegel še dva zadetka in se še sedmič zapored uvrstil v polfinale lige prvakov.