5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 09.05.2018 21:31:10

Petrol Olimpija naredila prvi korak k finalu DP

Košarkarji Petrola Olimpije so v prvi polfinalni tekmi lige Nova KBM premagali Rogaško z 92:79 (24:16, 44:39, 70:55).

Petrol Olimpija - Rogaška 92:79 (24:16, 44:39, 70:55)
* Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Vučković (Maribor), Zupančič (Ljubljana), Krajnc (Limbuš).
* Petrol Olimpija: Kastrati 4 (2:2), Oliver 10 (6:8), Špan 13 (4:4), Bubnić 5 (1:2), Morgan 24 (4:6), D. Lorbek 5, Hrovat 19 (2:2), McCarron 7, Begić 1 (1:4), Sanon 4.
* Rogaška: Kosič 10 (1:2), Davis 17 (1:4), Đuranović 2, Fon 8 (2:3), Nikolić 11 (1:1), Batur 8 (4:4), Pajić 9, Šantelj 6 (0:3), Holcomb 2, Drobnjak 6.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 20:28, Rogaška 9:17.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 10:24 (Hrovat 5, Špan 3, D. Lorbek, McCarron), Rogaška 10:24 (Pajić 3, Nikolić 2, Fon 2, Davis 2, Kosič).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Rogaška 25.
* Pet osebnih: Šantelj (35.), Oliver (37.), Kosič (40.).

Košarkarji Petrola Olimpije so naredili prvi korak k finalu lige Nova KBM. V Stožicah so na prvi polfinalni tekmi premagali Rogaško z 92:79.

Ljubljančani za uvrstitev v finale potrebujejo še eno zmago. Druga tekma bo v soboto ob 20. uri v Rogaški Slatini, morebitna tretja pa je na sporedu v ponedeljek, 14. maja. V drugem polfinalu se merita Sixt Primorska in Krka.

Petrol Olimpija je doslej 23-krat igrala v finalu državnega prvenstva, naslov pa je osvojila šestnajstkrat. Rogaška na drugi strani še nima naslova, v finalu pa je igrala dvakrat v zadnjih treh sezonah.

Branilci naslova iz Ljubljane so do zmage prišli zelo suvereno. Od prve minute so igrali zavzeto, agresivno in zbrano, tako da Slatinčani niso imeli realnih možnosti za presenečenje. Blizu so bili ob koncu prvega polčasa, ko so se približali na točko zaostanka, od zmage pa so se poslovili v tretji četrtini, ki jo je Petrol Olimpija dobila s 26:16 in povedla s 70:55.

Ob tem so imeli domači, ki so skok dobili kar z 48:24, niz razpoloženih igralcev. S 24 točkami ob metu 10:14 je izstopal Jordan Morgan (8 skokov, indeks 28), 19 točk je prispeval Gregor Hrovat (trojke 5:8, 8 skokov), 13 Jan Špan (trojke 3:4) in deset Devin Oliver (7 skokov, 5 podaj). Pri Rogaški je bil prvi strelec Rashun Davis s 17 točkami.

Značke: košarka, sta