Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 17.03.2018 22:00:17

Liga Nova KBM: Olimpija še edina neporažena

Košarkarji Petrola Olimpije so v 3. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 77:70 (20:18, 34:34, 58:49).

Petrol Olimpija - Krka 77:70 (20:18, 34:34, 58:49)
* Dvorana Stožice, gledalcev 750, sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper), Smrekar (Nova Gorica).
* Petrol Olimpija: Kastrati 10 (5:6), Radulović 2, Bubnić 11, Badžim 14 (4:6), Morgan 16 (2:2), D. Lorbek 3, McCarron 12 (3:5), Begić 7 (1:5), Sanon 2.
* Krka: Marinelli 11, Cinac 6 (4:4), Dimec 7 (1:2), Đapa 6, Jošilo 7, Zagorac 21 (5:5), Kovačevič 12 (1:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 15:24, Krka 11:13.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 8:22 (Bubnić 3, Badžim 2, Kastrati, D. Lorbek, McCarron), Krka 7:29 (Kovačevič 3, Zagorac 2, Marinelli, Jošilo).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 21, Krka 25.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so zabeležili tretjo zmago v ligi Nova KBM za prvaka in so tako edina ekipa, ki v boju za polfinale še ni doživela poraza. V derbiju tretjega kroga so v Stožicah zasluženo premagali Krko s 77:70.

Ljubljančani so bili večji del srečanja v prednosti, odločilno razliko pa so si priigrali v zadnji tretjini tekme. Prvič so nekoliko občutneje povedli v 27. minuti (51:44), do prve dvomestne razlike pa so prišli sredi zadnje četrtine, ko je bilo 65:55.

Petrol Olimpija je imela več igralcev v rotaciji in tudi več razpoloženih, medtem ko je pri Krki izstopal le Saša Zagorac z 21 točkami (met 7:14, 6 skokov). V vrstah domačih, kjer je zaradi lažje poškodbe manjkal prvi strelec moštva Devin Oliver, je Jordan Morgan dosegel 16 točk, dve manj je zbral Roko Badžim, dvanajst jih je vknjižil Robert McCarron, Dražen Bubnić in Erjon Kastrati pa sta jih dodala po enajst oziroma deset.

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 26. marca v gosteh pri Helios Suns, Krka pa bo dva dni prej gostila zasedbo Rogaške.

Helios Suns - Sixt Primorska 68:74 (21:20, 34:37, 54:55)
* Športna dvorana, gledalcev 800, sodniki: Španič (Postojna), Grbić (Ljubljana), Poljanšek (Hraše).
* Helios Suns: Brodnik 6 (2:4), Pelko 20 (3:3), Oman 2, Močnik 11 (3:4), Mahkovic 14 (7:14), Besedič 7, Šaškov 8 (2:2).
* Sixt Primorska: Rebec 9, Ferme 13, Čakarun 10 (0:1), Joksimović 5, Mulalić 9 (4:4), Hodžić 11 (2:2), Vujasinović 7 (4:4), King 10 (4:4).
* Prosti meti: Helios Suns 17:27, Sixt Primorska 14:15.
* Met za tri točke: Helios Suns 5:21 (Pelko 3, Besedič, Mahkovic), Sixt Primorska 10:31 (Rebec 3, Hodžić 3, Ferme, Joksimović, Mulalić, Vujasinović).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Sixt Primorska 25.

Domžalčani tudi po tretjem krogu ostajajo brez zmage v ligi Nova KBM za prvaka, Sixt Primorska pa je po porazu v prvem krogu zabeležila drugo zaporedno zmago.

Koprčani so do dveh pomembnih točk prišli šele v zadnji četrtini, ko je do izraza prišel njihov širši igralski kader ter večje število razpoloženih igralcev.

Na začetku je bil edini razpoložen Jure Pelko, ki je do rezultata 24:28 praktično sam držal ravnotežje. V tem času je ob stoodstotnem metu dosegel šestnajst točk. Na koncu je Pelko pristal pri dvajsetih točkah in bil ob Blažu Mahkovicu (14 točk, 13 skokov) edina protiutež gostom, ki so bili dovolj spretni, da so v zaključku ohranili prednost desetih točk, ki so si jih po velikih mukah priigrali v zadnji četrtini.

Sixt Primorska se je tudi tokrat izkazala kot kolektiv; največ točk je dosegel Tadej Ferme (13), še trije igralci so imeli dvomestno število točk, Mirko Mulalić in Matic Rebec pa sta tekmo končala z devetimi točkami. Shawn King je imel dvojnega dvojčka - 10 točk, 12 skokov.

V četrtem krogu bo Helios Suns gostil Petrol Olimpijo (26. 3.), Sixt Primorska pa se bo 25. marca doma pomerila z Ilirijo.

Rogaška - Šentjur 84:75 (23:28, 42:44, 66:60)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 1000, sodniki: Zupančič, Savić (oba Ljubljana), Mohorič (Velenje).
* Rogaška: Nikolić 20 (9:11), Drobnjak 10, Fon 9, Davis 17 (4:5), Holcomb 6 (0:2), Šantelj 3 (1:1), Pajić 10, Kosič 5, Đuranović 4.
* Šentjur: Jordan Rojko 5, Popadić 10 (5:6), Williams 6, Pešič 27 (9:10), Allen 13 (1:2), Jereb 2, Jurček 5, Rizman 7 (2:2).
* Prosti meti: Rogaška 14:19, Šentjur 17:29.
* Met za tri točke: Rogaška 6:17 (Drobnjak 2, Nikolić, Fon, Davis, Kosič), Šentjur 8:24 (Pešič 2, Allen 2, Jordan Rojko, Popadić, Jurček, Rizman).
* Osebne napake: Rogaška 22, Šentjur 26.
* Pet osebnih: Šantelj (35.), Jordan Rojko (39.).

Po nesrečnem porazu s Petrol Olimpijo sredi tedna so košarkarji Šentjurja v tretjem krogu lige Nova KBM za prvaka izgubili še lokalni derbi z Rogaško. Gostitelji so tako pri izkupičku 2-1, Šentjur pa je zdrsnil na 1-2.

Šentjur je v prvi in drugi četrtini prišel do sedmih oziroma osmih točk prednosti, ki so jo igralci Rogaške ob zaključkih četrtin zmanjšali. Domači so v tretji četrtini zaigrali precej bolje, po 54:54 je Dragiša Drobnjak dal pet točk in svojo ekipo popeljal do prednosti, ki jo je po košu Žana Kosiča povečala na +7. Toda pred zadnjo četrtino so se Šentjurčani približali na 60:62, po treh četrtinah pa je vseeno bilo 66:60 za domače.

Po slabih treh minutah četrte četrtine Miloš Pešič zadel dva prosta meta za 67:68. Domači so z delnim izidom 12:4 spet pobegnili na varno prednost, v končnici pa zadržali mirno glavo za zmago.

Prvi strelec tekme je bil Miloš Pešič, košarkar Šentjurja je dosegel 27 točk, v statistiko je vpisal še pet skokov in tri podaje. Na drugi strani je Rashun Jarrel Davis dosegel 17 točk, tri skoke in osem asistenc.

V 4. krogu (24. 3.) bo Rogaška gostovala v Novem mestu, Šentjur pa bo gostil ekipo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe.

Šenčur Ggd - Ilirija 61:57 (17:7, 31:12, 43:33)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Vučković (Maribor), Krajnc (Limbuš), Mlakar (Škofja Loka).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 15 (5:10), Martinčič 15 (3:4), Pavić 6 (2:2), Gorjanc 9 (2:2), Blair 2 (0:2), Rebec 7, Pavković 2 (2:2), Koljevič 5 (2:2).
* Ilirija: Čigoja 6, Čučović 3 (1:2), Hukić 10 (7:10), Rodić 2, Germ 4, Šiško 22, Vončina 10 (4:4).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 16:24, Ilirija 12:18.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 5:21 (Martinčič 2, Gorjanc, Rebec, Koljevič), Ilirija 5:34 (Čigoja 2, Šiško 2, Hukić).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 22, Ilirija 24.
* Pet osebnih: Vončina (40.).

Gorenjska ekipa je v končnici za prvaka dosegla prvo zmago. Po uvodnih visokih porazih proti Rogaški in Sixt Primorski je danes po dramatični končnici na kolena položila ljubljansko Ilirijo, ki je pred današnjim gostovanjem premagala Rogaško in izgubila proti Petrol Olimpiji.

Izbranci domačega trenerja Radeta Mijanovića so imeli v prvi polovici tekme škarje in platno v svojih rokah, tekmece so zasenčili v vseh prvinah igre. V obrambi so sijajno nevtralizirali najmočnejša "ljubljanska orožja" in v uvodnih dvajsetih minutah prejeli zgolj 12 točk - sedem v prvi in pet v drugi četrtini - ter se na veliki odmor odpravili z lepo prednostjo 19 točk.

V drugi polovici tekme je bila igra veliko bolj enakovredna, na koncu pa tudi zelo razburljiva. Ljubljančani so se spustili v odprt lov za gostitelji in se jim v 29. minuti približali na sedem točk zaostanka (31:38). Gostitelji so v uvodnih minutah zadnje četrtine zaigrali udarno in si priigrali 15 točk naskoka (50:35).

Kazalo je na njihovo zanesljivo zmago, s tem pa se niso strinjali izbranci Saše Dončića. V izdihljajih tekme je le malo manjkalo, da ne bi uprizorili prvovrstnega preobrata, saj so se po zadeti trojki Dejana Čigoje 55 sekund pred koncem približali na dve točki zaostanka (55:57), 25 sekund pred koncem rednega dela pa po točkah Žana Marka Šiška na točko (57:58). V izjemno napeti končnici so Gorenjci vendarle dosegli zmago, odločilne točke pa je prispeval Nejc Martinčič, ki je zadel tri od štirih prostih meto za končno zmago z 61:57.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Dino Murić in Martinčič, oba sta prispevala po 15 točk, v gostujoči pa je Šiško dosegel 22 točk.

V naslednjem krogu bo Šenčur Ggd gostoval v Šentjurju (24. 3.), Ilirija pa pri Sixt Primorski (25. 3.).