Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 15.03.2018 22:54:46

Med osmerico trije slovenski košarkarji

Euroleague.net
Med prvimi osmimi ekipami evrolige, ki vodijo v končnico, so štiri kroge pred koncem rednega dela trije slovenski košarkarji.

Luka Dončić in Anthony Randolph se z Realom borita za eno od prvih štirih mest, ki v razigravanju na tri zmage prinašajo prednost domačega parketa, Beno Udrih pa je član petouvrščenega Žalgirisa.

Košarkarji iz Kaunasa so na gostovanju v Vitorii zapravili priložnost, da bi se po zmagah izenačili z Realom (16-10); Baskonia je slavila s 84:64. Udrih pa je bil po dobrem mesecu spet v kadru trenerja Šarunasa Jesikevičiusa. Priložnosti je dobil v zaključku tekme; v sedmih minutah je ukradel tri žoge, dvakrat podal in zgrešil dva meta na koš.

Aleksej Nikolić je z Bambergom prišel do desete zmage in za osmim mestom zaostaja za tri. Nemci so z 88:79 premagali Anadolu Efes, ekipo Zorana Dragića, ki je zaradi poškodbe že končal sezono. Nikolić ni imel vidnejše vloge; igral je dobre tri minute in imel praktično prazno statistiko.

Podobno se je nocoj godilo Alenu Omiću v dresu Crvene zvezde, ki je doma premagala Valencio s 106:90. Omić je igral skoraj petnajst minut, vendar ni vrgel na koš, ima pa v statistiki tri podaje in skok. Pri Beograjčanih je izstopal Američan James Feldeine s 30 točkami (indeks 32).

Boleč poraz sta doživeli moštvi, ki sta bili do 26. kroga med prvimi osmimi na lestvici. Drugouvrščeni Olympiacos je sredi Pireja visoko premagala predzadnja Barcelona (90:63), Maccabi pa je v Tel Avivu izgubil s Himkijem z 91:94. Za slednjega, ki je po zmagah izenačen z Žalgirisom na petem mestu, je prvi strelec evrolige Rus Aleksej Šved dosegel 22 točk (12 podaj, indeks 29).

Luka Dončić, ki naj bi se po lažji poškodbi na parket vrnil naslednji teden, ko sta na sporedu dva kroga, je prvi po statističnem indeksu (23,1), kjer mu sledita Nando de Colo (20,6) in Aleksej Šved (19,7), ter drugi strelec evrolige s povprečjem 17 točk na tekmo. Vodi Šved z dobrimi dvaindvajsetimi točkami.

V petek se igrata dve tekmi; ob 18.45 derbi med vodilnim CSKA in Fenerbahčejem na tretjem mestu ter ob 21. uri Unicaja Malaga - Panathiniakos.