slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

0 31.01.2018 21:05:56

Sixt Primorska - Split 86:98 (24:29, 40:53, 72:76)

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 16. kroga lige Aba2 izgubili proti Splitu s 86:98 (24:29, 40:53, 72:76).

Čeprav so bili sodeč po lestvici pred današnjim obračunom favoriti igralci Sixta Primorske, ki so 16. krog pričakali na vrhu lige Aba2, Split je bil osmi, so košarkarji iz Dalmacije celotno tekmo narekovali ritem in imeli vajeti igre v svojih rokah.

Primorci so se v prvi četrtini prvič v resnejših težavah znašli, ko je Split z delnim izidom 10:0 od 8:8 prišel do 18:8. Domačim je zaostanek uspelo zmanjšati še pred koncem prvih desetih minut, spet pa so bili v težavah ob koncu polčasa, ko so košarkarji iz Dalmacije povedli s 53:40.

Split je s šestimi točkami na začetku drugega polčasa prednost še izdatneje povečal, nato pa je Sixt Primorska le zaigrala bolje in zaostanek do konca tretje četrtine pošteno zmanjšala. Pred zadnjimi desetimi minutami so ekipo ločile štiri točke (72:76).

Primorci so po minuti in pol igre v četrti četrtini zaostanke zmanjšali na tri točke, to pa je bilo največ, kar jim je uspelo. Split je z nekaj točkami spet pobegnil na +10, novega preobrata pa izbranci domačega trenerja Jurice Golemca niso zmogli.

Najboljši strelec tekme je bil Splitov Michaelyn Duane Scott, ki je dosegel 35 točk.

Sixt Primorsko v naslednjem krogu v torek, 6. februarja, čaka tekma proti Vršacu.

Značke: košarka, sta