doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 30.01.2018 22:13:09

Za Ljubljančane kmalu konec evropskega mučenja

Košarkarji Petrola Olimpije so v 13. krogu lige prvakov izgubili z Aekom z 71:80 (18:20, 36:33, 54:57).

Po tretjem zaporednem porazu in skupno devetem v trinajstih krogih lige prvakov je jasno, da bodo košarkarji Petrola Olimpije naslednji teden na Poljskem končali evropsko sezono. Možnosti za eno od prvih štirih mest, ki vodijo med šestnajst najboljših ekip, že nekaj časa nimajo več, zdaj pa so zapravili še zadnjo priložnost za peto ali šesto mesto v skupini C, ki pomenita nadaljevanje v drugorazrednem Fibinem tekmovanju.

Za Ljubljančane je bila to tretja tekma v štirih dneh. Veliko bolj pomembni v ligi Aba proti Cedeviti ter ligi Nova KBM so dobili, s favorizirano grško zasedbo pa so bili v enakovrednem položaju tri četrtine tekme. V zadnjih desetih minutah je Aek zlahka prišel do dveh točk. Gostje so zadnjo četrtino dobili s 23:17, drugi polčas pa s 47:35. Najboljši strelci pri Petrolu Olimpiji so bili Gregor Hrovat s 15 točkami, Jan Špan, ki jih je dosegel 14, ter Devin Oliver (13).

Petrol Olimpija – Aek 71:80 (18:20, 36:33, 54:57)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 500 gledalcev. Sodniki: Lanzarini (Italija), Aunkrogers (Latvija), Castillo (Španija).

Petrol Olimpija: Kastrati 7 (3:6), Radulović 2, Tratnik 4, Oliver 13 (1:2), Špan 14 (2:2), Badžim 7, Morgan 5 (1:2), Battle 2, Hrovat 15 (8:11), Sanon 2.

Aek: James 5 (1:2), Green 16 (9:11), Harris 8 (4:6), Xanthopoulos 2, Vasilopoulos 7 (2:2), Atić 2, Larentzakis 10, Mavroeidis 8 (4:6), Kavvadas 2 (2:2), Hunter 20 (4:7).

Prosti meti: Petrol Olimpija 15:23, Aek 26:36.

Met za tri točke: Petrol Olimpija 4:16 (Špan 2, Hrovat, Badžim), Aek 4:13 (Larentzakis 2, Green, Vasilopoulos).

Osebne napake: Petrol Olimpija 30, Aek 21.

Pet osebnih: Morgan (36.).