V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 26.01.2018 22:54:23

Ilirija - Hopsi Polzela 78:69 (22:14, 38:33, 63:50)

Košarkarji Ilirije so v tekmi 15. kroga lige NKBM premagali Hopse Polzelo z 78:69 (22:14, 38:33, 63:50)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper), Pipan (Ljubljana).
* Ilirija: Čučović 4, Cvetković 6, Mladenovski 4, Germ 5 (2:2), Nikolić 9 (3:6), Modrić 7 (3:6), Šiško 7, Tončinić 18 (3:3), Vončina 18 (5:5).
* Hopsi Polzela: Vukovič 7, Bukovič 3 (1:2), Čup 21 (4:6), Borse 5 (1:4), Godler 10 (1:2), Rotar 13 (5:5), Vasilić 10 (2:2).
* Prosti meti: Ilirija 16:22, Hopsi Polzela 14:21.
* Met za tri točke: Ilirija 8:21 (Vončina 3, Cvetković 2, Germ, Šiško, Tončinić), Hopsi Polzela 7:28 (Godler 3, Rotar 2, Vuković, Čup).
* Osebne napake: Ilirija 24, Hopsi Polzela 23.
* Pet osebnih: /

Ilirija je proti Hopsom dosegla osmo zmago v tej sezoni ter se z njo začasno s tekmo več povzpela tik pod vrh lestvice. Hopsi so ostali pri petih zmagah na dnu lestvice.

Ekipi sta bili v prejšnjem kolu polovično uspešni. Ilirija je ugnala Krko (78:76), Hopsi pa so na domačem parketu morali priznati premoč moštvu Helios Suns. Domači so hitro pokazali, da želijo zmagati in uvodna tretjina dvoboja je šla v to smer. Toda po krepkem vodstvu (34:21) v 15. minuti so popustili in tekmeci so jih začeli loviti.

Gostje so bili ob polčasu le še na -5, v 23. minuti pa je bil izid izenačen na 40:40. Toda po tem izenačenju so spet precej bolje zaigrali košarkarji Ilirije, si v nekaj minutah spet priborili lepo prednost, več kot deset točk po treh četrtinah pa so nato znali pripeljati v zanje mirno končnico in do novega para točk.

Pri Iliriji sta v vlogi najboljšega strelca ekipe Žana Marka Šiška (tokrat sedem točk) zamenjala Filip Tončinić in Luka Vončina s po 18, pri Hopsih je Dejan Čup dosegel 21 točk.

V naslednjem krogu bodo ilirijani 4. februarja gostili Zlatorog Laško, Hopsi Polzela pa že dan prej Krko.

Značke: košarka, sta