jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

1 17.12.2017 20:15:44

Oliver jo je 'podkuril' Dončiću! Sijajni Američan Olimpije je postregel z bržkone NAJBOLJŠO predstavo, odkar je v Ljubljani!

Košarkarji Petrola Olimpije so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo z 90:76 (28:20, 45:47, 72:64).

Košarkarji Olimpije niso dovolili novega presenečenja in v dvoboju z mestnim tekmecem Ilirijo dokazali, da ostajajo gospodarji Tivolija. Do šeste prvenstvene zmage niso prišli zlahka, odpor tekmecem so bolj ali manj zlomili na začetku tretje četrtine.

Na začetku drugega dela je sicer kazalo, da ga bodo že prej. Ilirijani, pri katerih je na začetku s štirimi zaporednimi trojkami blestel Luka Vončina, so jim po izidu 18:18 dovolili, da se z delnim izidom 13:2, za katerega je bil s tremi trojkami najbolj zaslužen Jan Špan, oddaljijo. Po zadetem metu za tri točke Dražena Bubnića so zmaji vodili z 39:27, toda tekmeci so se vrnili v igro in po zaslugi košev Harisa Čučeviča polčas celo dobili.

Na začetku drugega polčasa pa so prvaki prestavili v višjo prestavo, z delnim izidom 8:0, ki je bil posledica dveh zadetih trojk Devina Oliverja, so spet ušli, v zadnji minuti tretje četrtine so spet vodili za 12 točk, še pred odhodom na zadnji odmor pa je Vončina s svojo sedmo trojko pokazal, da se Ilirija ne bo kar tako predala. A Olimpija je konca vendarle nadzorovala položaj, tekmecem ni dovolila, da se resneje približajo.

Pri Olimpiji se je z 32 točkami in indeksom 38 izkazal Oliver, Saša Dončić, trener Ilirije recepta zanj ni našel. Špan jih je dodal 22, oba sta dosegla šest trojk, pri Iliriji je 26 točk dosegel Vončina, iz devetih poskusov je zadel sedem metov za tri točke.

Ilirija - Petrol Olimpija 76:90 (20:28, 47:45, 64:72)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 1000 gledalcev. Sodnika: Krejič (Kranj), Pipan (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).

Ilirija: Čučovič 11 (3:5), Ružič 2, Cvetkovič 6, Mladenovski 13 (3:4), Germ 2, Modrić 4, Šiško 12 (0:1), Vončina 26 (3:3).

Petrol Olimpija: Barbarič 2, Oliver 32 (8:12), Špan 22 (2:4), Bubnić 5, Badžim 6, Morgan 18 (2:6), Hrovat 5 (1:2).

Prosti meti: Ilirija 9:13, Petrol Olimpija 13:24.

Met za tri točke: Ilirija 11:31 (Vončina 7, Šiško in Cvetkovič po 2, Petrol Olimpija 13:32 (Špan in Oliver 6, Bubnić).

Osebne napake: Ilirija 19, Petrol Olimpija 18.

Pet osebnih: Cvetkovič (33.).

Značke: košarka, dp