slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

0 31.10.2017 22:24:15

Olimpija do prve zmage v košarkarski ligi prvakov

Košarkarji Petrola Olimpije so v četrtem krogu Fibine lige prvakov (skupina C) premagali španski Estudiantes z 81:75 (22:15, 39:33, 60:57) in zabeležili prvo zmago v tem tekmovanju. V naslednjem krogu jih 7. novembra čaka italijanska Umana Reyer Venezia.

Košarkarji Petrol Olimpije so v četrtem krogu Fibine lige prvakov in po treh porazih le okusili slast zmage, ki je za Ljubljančane sploh prva v tem tekmovanju.

Olimpija je začela tekmo zelo dobro, na krilih Jordana Morgana in Jana Špana je sredi prve četrtine vodila s 13:8, omenjena košarkarja pa sta dosegla vse točke ljubljanske ekipe. Domen Lorbek je nekaj napadov kasneje povišal na 16:9, nato pa so domači le spravili nekaj žog skozi Olimpijin obroč in se približali na 15:18. A je Olimpija odgovorila z dvema košema in s prednostjo 22:15 po prvi četrtini.

Prednost so gosti hitro po začetku druge četrtine povišali na +10. Madridčani so nekaj bližje prišli, a vseeno naredili preveč napak, da bi se tekmecem povsem približali, prednost Olimpije so v zaključku prvega polčasa "stopili" na 33:36, Jan Špan pa je z metom za tri točke z velike razdalje postavil izid polčasa (33:39).

Estudiantes je začel drugi polčas s 5:0 (38:39) in ekipi sta bili znova na začetku. A je to trajalo le nekaj trenutkov, saj je Olimpija hitro spet pobegnila na +6, Estudiantes pa se je v 27. minuti spet vrnil v igro (52:53). V 28. minuti so Španci izenačili na 57:57, prvič na tekmi pa je povedel šest minut do konca tekme, ko je za 66:64 zadel Dagoberto Pena Rincon. Štiri minute in pol do zadnjega zvoka sirene je Olimpija spet povedla, prednosti pa nato ni več zapravila.

Prvi strelec tekme je bil domačin, Nik Caner-Medley z 20 točkami, na drugi strani sta vsak po 17 točk dala Morgan in Devin Oliver.

IZID:

Estudiantes - Petrol Olimpija

75:81 (15:22, 33:39, 57:60)

* Dvorana Jorgeja Garbajose, sodniki: Lanzarini (Italija), Kozlovskis (Latvija) in Proc (Poljska).
* Estudiantes: Brizuela Arrieta 9, Vicedo Ayala 5, Cook 10, Pena Rincon 9, Landesberg 4, Savane Sagna 6 (2:3), Brown 10, Caner-Medley 20 (1:1), Arteaga Gonzalez 2.
* Petrol Olimpija: Kastrati 3, Oliver 17 (7:10), Špan 13 (0:1), Badžim 8, Morgan 17 (3:4), Lorbek 12 (3:3), Hrovat 11 (7:8).
* Prosti meti: Estudiantes 3:4, Petrol Olimpija 20:26.
* Met za tri točke: Estudiantes 8:30 (Cook in Brown 2, Brizuela Arrieta, Vicedo Ayala, Pena Rincon, Caner-Medley), Petrol Olimpija 7:19 (Špan in Lorbek 3, Kastrati).
* Osebne napake: Estudiantes 24, Petrol Olimpija 16.
* Pet osebnih: Landesberg.