Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 19.04.2017 22:15:22

Zlatorog - Helios Suns 74:67 (22:12, 46:34, 59:54)

Košarkarji Zlatoroga so v 7. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 74:67 (22:12, 46:34, 59:54).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 200, sodniki: Nedović (Kranj), Gajšek (Podčetrtek), Rener (Koper).
* Zlatorog: Tratnik 22 (0:1), Krušič 12, Rizvić 7 (1:2), Barič 10 (2:3), Durnik 2, Miljković 4 (0:4), Špan 14 (1:2), Rubinshteyn 3.
* Helios Suns: Močnik 4 (4:4), Oman 13 (3:4), Vesel 2, Klavžar 4, Atanacković 11 (6:6), Bolčina 23 (4:4), Vončina 10 (0:1).
* Prosti meti: Zlatorog 4:12, Helios Suns 17:19.
* Met za tri točke: Zlatorog 2:19 (Rubinshteyn, Špan), Helios Suns 4:16 (Oman 2, Atancković, Bolčina)
* Osebne napake: Zlatorog 22, Helios Suns 21.
* Pet osebnih: Vončina (40.).

Zlatorog je zanesljivo naredil nov korak k polfinalu lige Nova KBM. V Treh lilijah je premagal aktualne državne prvake iz Domžal s 74:67. Za Laščane je bila to četrta zmaga v skupini za prvaka in prva po dveh porazih, Helios Suns pa tudi po sedmi tekmi ostaja na dnu razpredelnice brez zmage.

Čeprav Domžalčani niso več v igri za polfinale, so v Laškem drago prodali svojo kožo. Gostitelju so dolgo dihali za ovratnik, pred zadnjimi desetimi minutami je bila razlika le pet točk, tako da so morali ti v zadnjih minutah pokazati vse svoje izkušnje in kakovost, da so prišli do načrtovanih dveh točk.

Odločilna koša, potem ko so se gostje minuto pred koncem približali na 71:67, sta dosegla Miloš Miljković in Ramo Rizvić. Začetna peterka Zlatoroga (Tratnik, Rizvić, Barič, Špan, Miljković) je dosegla 57 od 74 točk. Na drugi strani je bil najboljši posameznik 'šesti mož' Tomaž Bolčina, ki je zabeležil 23 točk in devet skokov.

Zlatorog ima v zadnjih treh krogih naporen razpored, saj ga čakata gostovanji pri Krki in Unionu Olimpije ter tekma doma s Hopsi, Helios Suns pa bo sezono zaključil z domačima preizkušnjama proti Unionu Olimpiji ter Rogaški in gostovanjem na Polzeli.

Značke: košarka, sta