Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 21.01.2017 21:45:25

Košarka: Derbi Rogaški, Zlatorog zanesljivo prek Šenčurja

vszi
Košarkarji Rogaške so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Tajfun s 77:60 (19:16, 37:29, 52:47). Košarkarji Zlatoroga pa so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo z 88:72 (32:20, 47:40, 69:64).

Košarkarji Zlatoroga, ki so v zadnjih štirih tekmah zmagali le dvakrat, so v Šenčurju upravičili vlogo favorita in zanesljivo prišli do dvanajste zmage v ligi Nova KBM. Z njo so se učvrstili v krog glavnih kandidatov za prvih šest mest, ki vodijo v ligo za prvaka, Gorenjska gradbena družba na drugi strani pa je s četrtim porazom na petih tekmah potrdila svoje mesto v sredini spodnjega dela razpredelnice.

Laščani so zmagali precej težje, kot kaže končni rezultat. Resda so že v prvi četrtini vodili s petnajstimi točkami prednosti, a Šenčur je bil vseskozi nepopustljiv in se je dostojno upiral. Na začetku drugega polčasa se je približal tekmecu, ujel ga je pri rezultatu 57:57, popustil pa je na začetku zadnje četrtine, ko je Zlatorog z delnim izidom 15:2 rešil vprašanje zmagovalca (86:68).

Prvo ime tekme je bil Igor Tratnik, ki je že v prvi četrtini dosegel 15 točk, na koncu pa jih je zbral 28 (met iz igre 11:17, indeks 26). Trener gostov Aleš Pipan je večino tekme odigral z osmimi igralci, med strelce pa se jih je vpisalo le šest. Jan Špan jih je prispeval 22, Ramo Rizvić pa 19 (6 skokov, 5 podaj, indeks 26). Na domači strani je Smiljan Pavić dosegel 17 točk, Sedin Karavdić pa 15.

Zlatorog bo v 16. krogu lige Nova KBM gostil Union Olimpijo (25. 1.), Šenčur pa bo gostoval v Šentjurju (27. 1.).

Šenčur Ggd - Zlatorog 72:88 (20:32, 40:47, 64:69)

Šenčur: Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Vučković (Maribor), Rener (Koper), Mlakar (Škofja Loka).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Deray 13 (1:2), Jeršin 2 (2:2), Martinčič 9, Hadžifejzović 13 (2:2), Karavdić 15, Varagič 3, Pavić 17 (1:1).
Zlatorog: Tratnik 28 (5:6), Krušič 4, Rizvić 19 (3:3), Barič 7 (4:5), Miljković 8 (2:4), Špan 22 (3:4).
Prosti meti: Šenčur Ggd 6:7, Zlatorog 17:22.
Met za tri točke: Šenčur Ggd 6:17 (Karavdić 3, Martinčič, Hadžifejzović, Varagič), Zlatorog 9:20 (Rizvić 4, Špan 3, Barič, Tratnik).
Osebne napake: Šenčur Ggd 22, Zlatorog 17.
Pet osebnih: /.

ROGAŠKA UKROTILA TAJFUN
Košarkarji Rogaške so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Tajfun s 77:60 (19:16, 37:29, 52:47).

V derbiju kroga pred polno tribuno v Rogaški Slatini sta se pomerili ekipi v vzponu. Nove zmage, šeste zaporedne, so se veselili igralci Rogaške, ki so Tajfun premagali s 77:60. Za slednjega je bil to prvi poraz po šestih zaporednih zmagah.

Končna razlika ni pravi pokazatelj razmerja moči na parketu. Gostitelji so sicer vodili večji del tekme, a gostje so jim bili vseskozi za petami. V 36. minuti na primer je bilo le 63:58.

V zaključku tekme je prišla do izraza bolj raznolika in razpoložena zasedba Rogaške. Oba trenerja sta igrala z zgolj osmimi igralci, a medtem ko je imel Damjan Novaković razpoloženo skoraj celotno začetno peterko - Johns 20 točk, 13 skokov, 5 podaj, indeks 23, Ferme 16 točk, Darwin 16 točk, je imel Jurica Golemac izstopajočega le Milija Mikovića (17 točk, 16 skokov) in Malcolma Granta (17 točk). Laščani so prav s koši omenjenih tekmo zaključili z delnim izidom 14:2.

Rogaško v naslednjem krogu čaka gostovanje v Novem mestu (25. 1.), Tajfun pa bo 27. januarja gostil zasedbo iz Šenčurja.

Rogaška - Tajfun 77:60 (19:16, 37:29, 52:47)

Rogaška Slatina: Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 900, sodniki: Nedović (Kranj), Poljanšek (Hraše), Španič (Postojna).
Rogaška: Ferme 16 (4:5), Johns 20 (3:10), Đuranović 11 (1:4), Darwin 16, Grušovnik 5 (1:2), Drobnjak 9 (1:1).
Tajfun: Grant 17, Fifolt 8 (2:4), Vujasinović 11 (3:8), Miković 17 (2:2), Banić 7.
Prosti meti: Rogaška 10:22, Tajfun 7:16.
Met za tri točke: Rogaška 5:23 (Drobnjak 2, Ferme 2, Johns), Tajfun 7:18 (Grant 3, Vujasinović 2, Miković, Banić).
Osebne napake: Rogaška 18, Tajfun 23.
Pet osebnih: Grant (40.).