1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 13.01.2017 20:59:42

Krka slavila s 54 točkami razlike

Košarkarji novomeške Krke so v 14. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings s 110:56 (24:15, 48:34, 72:49).

Novomeščani so brez težav prišli do pričakovane zmage, 12. v sezoni, s katero ostajajo v družbi najboljših na lestvici. Dolenjci tekmecem, ki na zadnjem mestu ostajajo pri vsega zmagi, niso pustili nikakršnih možnosti za ugodnejši razplet, v zadnji četrtini pa so jih povsem dotolkli ter slavili s kar 54 točkami razlike.

Novomeški košarkarji so pot k pričakovani zmagi začeli tlakovati že v prvi četrtini, ki so jo gladko dobili, vodili pa so tudi že z 22:5. V drugih desetih minutah so se gosti sicer približali na 26:20 in 28:22, toda večinoma so Dolenjci, ki so prevladovali v skokih (v prvem polčasu so jih zbrali 25, Škofjeločani pa deset manj), tekmecem bežali za dvomestno število točk, v drugi polčas pa šli s prednostjo + 14.

V tretji četrtini so Novomeščani le še potrdili premoč, za najvišjo dotedanjo prednost je 3:19 minute pred koncem tretjega dela igre poskrbel Matic Šiška s trojko, po kateri je Krka vodila že s praktično neulovljivimi 22 točkami prednosti (67:45), še točko več naskoka pa so nesli v zadnjih deset minut, ki so tako bile zgolj formalnost. V teh so z delnim izidom 25:0 najprej prišli do prednosti 105:53, na koncu pa je Klemen Kužnik zadel še trojko za končnih 110:56.

Pri gostiteljih je bil s 24 točkami najboljši Erjon Kastrati, pri gostih pa Aljaž Stopar z desetimi.

Krka bo v 15. krogu v sredo gostovala pri Sixtu Primorski, LTH Castings pa bo dan prej v vnaprej odigrani tekmi 20. kroga gostoval pri Union Olimpiji.

Krka - LTH Castings 110:56 (24:15, 48:34, 72:49)
* Športna dvorana Leona Štuklja, gledalcev 150, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper) in Smrekar (Nova Gorica).
* Krka: Kužnik 17 (1:1), Jukić 5, Dimec 14 (2:3), Luković 6 (2:2), Rojc 4 (0:1), Kastrati 24 (4:4), Ritlop 17 (4:4), Bunić 8, Šiška 13, Eliott 2.
* LTH Castings: Grubelič 7, Jeseničnik 3, Rebec 2 (2:2), Čučovič 9, Sajevic 7, Grum 8, Bošnjak 4 (2:2), Robbins 6 (2:2), Stopar 10.
* Prosti meti: Krka 13:15, LTH Castings 6:6.
* Met za tri točke: Krka 13:30 (Kužnik 4, Ritlop 3, Šiška 3, Kastrati 2, Jukić 1), LTH Castings 8:26 (Stopar 2, Grum 2, Sajevic, Čučović, Jeseničnik, Grubelič).
* Osebne napake: Krka 15, LTH Castings 23.