Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 29.12.2016 20:44:29

Tajfun boljši od Škofjeločanov

Košarkarji LTH Castingsa so v zaostali tekmi 11. kroga lige Nova KBM izgubili proti Tajfunu z 62:73 (13:17, 29:35, 43:54).

Igralci Tajfuna so v dvorani Poden prišli do pričakovanega uspeha proti zadnjeuvrščeni ekipi prvenstva, ki ostaja pri zgolj eni zmagi. Gosti pa so prišli do svoje pete in se povzpeli na osmo mesto. Odločilne korake k zmagi so gostujoči košarkarji naredili ob koncu tretje in v zadnji četrtini.

Gosti so bili z izjemo uvodnih minut ves čas v prednosti. Prvo resnejšo so si priigrali dobro minuto pred koncem tretje četrtine, ko so vodili za 15 točk (54:39). V zadnjem delu igre so se domačini znova nekoliko približali, ko pa je Matic Maček 3:34 minute pred koncem zadel trojko za 67:53, je bil zmagovalec praktično odločen. V zadnjih minutah so namreč košarkarji Tajfuna brez posebnih težav tekmece držali na varni razdalji.

Pri domačih je bil z 18 točkami strelsko najbolj razpoložen Victor Cleveland Robbins, pri gostih je enako število točk dosegel Malcolm Montgomery Grant.

LTH Castings naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 7. januarja proti Rogaški, Tajfun pa bo isti dan gostoval pri Sixtu Primorski.

LTH Castings - Tajfun 62:73 (13:17, 29:35, 43:54)

Škofja Loka: Dvorana Poden, gledalcev 150, sodniki: Petek (Maribor), Španič (Postojna) in Smrekar (Nova Gorica).
LTH Castings: Rebec 4 (2:3), Grubelič 3, Grum 11 (3:3), Robbins 18 (3:4), Čučović 14 (2:2), Jeseničnik 3, Stopar 9 (1:2).
Tajfun: Sebič 2, Spicer 17 (1:5), Vujasinović 5 (3:4), Miković 9, Sarajlija 7, Grant 18 (2:2), Maček 10 (2:2), Fifolt 5 (1:2).
Prosti meti: LTH Castings 11:14, Tajfun 9:15.
Met za tri točke: LTH Castings 5:21 (Stopar 2, Jeseničnik, Robbins, Grubelič), Tajfun 8:24 (Grant 4, Maček 2, Sarajlija, Miković).
Osebne napake: LTH Castings 22, Tajfun 17.
Pet osebnih: Maček (40.).