Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 11.02.2024 07:32:32

Brez zadržkov: Nova okrepitev o igranju z Dončićem, to so besede, ki jih je po zmagi namenil Slovencu!

Luka Dončić je soigralce vodil do 30. zmage v sezoni, izkazali pa sta se tudi novi okrepitvi.

Košarkarji Dallasa so pred domačimi gledalci v soboto pozno zvečer premagali drugo najboljšo ekipo zahoda Oklahomo City Thunder s 146:111. Luka Dončić je v dobrih 31 minutah na parketu dosegel 32 točk, 8 skokov in 9 podaj. Iz igre je metal 9:14, trojke 4:8. V prvi četrtini je slovenski zvezdnik dosegel 18 točk, v zadnjih 12 minutah pa ga trener Jason Kidd sploh ni poslal na igrišče, saj so imeli Mavs dovolj prednosti. Kyrie Irving je dodal 25 točk, toliko kot pri Oklahomi Shai Gilgeous-Alexander.

Dončić se je takoj ujel z novima igralcema v dresu Mavericks, Danielom Gaffordom (19 točk in 9 skokov v 17 minutah) in PJ Washingtonom (14 točk v 24 minutah). "Zdelo se mi je, da sem kar del ustroja, ko sem igral z Luko, Kyriejem in ostalimi," je po uspešnem debiju v dresu Mavericks dejal Gafford in o igranju z Dončićem dodal: "Veliko mi pomeni, da mi Luka zaupa, saj mi to omogoča, da pokažem, kar najbolje znam. Sam opravljam svoje delo, on pa mi ga olajša. Neverjeten je. Imeti igralca takšnega kalibra ob sebi je res čudovito. Po treh četrtinah je imel več kot 30 točk? Res ga je bilo čudovito gledati, ne bom lagal. Užival sem."

Dallas se je po številu zmag izenačil s Sacramento Kings (30-21), a je še naprej osmi na zahodu. Tudi naslednje tri tekme - Washington, San Antonio, Phoenix - pa bo igral v domači dvorani American Airlines. Prvi dve še pred koncem tedna za aktivnosti All Star, ki bodo na vrsti prihodnji konec tedna.

Značke: dončić, gafford