Ljubezen iz šova: V štirih letih tretjič ...

kolesarska dirka gvatemala Ekipa24.si

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

7 27.01.2024 04:10:01

Kakšen car! Tekmecem nasuje 73 točk, njegovi prvi izjavi pa ne boste mogli verjeti! (video)

Luka Dončić je pisal zgodovino.

Luka Dončić se je vpisal v zgodovino Dallasa in lige NBA s še enim norim rekordom. Ob zmagi nad Atlanto s 148:143 je namreč dosegel kar 73 točk. S tem je postal četrti košarkar po vrsti po številu točk, doseženih na eni tekmi. Več od njega sta dosegla le Wilt Chamberlain (100 in 78 točk) ter Kobe Bryant (81 točk).

Po izjemni tekmi in impresivnem odstotku meta je Dončić stopil pred kamere in v svoji prvi izjavi presenetil marsikoga. Zanj namreč niti približno ni bilo pomembno to, da je dosegel 73 točk, temveč predvsem to, da je Dallas zmagal po nizu porazov.

Ko ga je novinarka po tekmi vprašala, kaj je razmišljal pred to tekmo, da je nato dosegel 73 točk, je Dončić kot iz topa izstrelil: "Želel sem si doseči zmago, na zadnjih tekmah smo res trpeli in se mučili. Tudi tokrat smo se mučili z obrambo, a smo igrali izjemno v napadu," je po zgodovinskem večeru povedal Dončić.

Na vprašanje, kdaj na tekmi je vedel, da bo tokratna res posebna, je Dončić odgovoril: "Samo igral sem, izkoristil sem, kar mi je dala njihova obramba. V drugem polčasu so me nenehno podvajali, zato sem skušal prebiti to dvojno obrambo ali pa se poslužiti kakšnih drugih akcij. Vedno zaupam svojim soigralcem, res so bili odlični."

Dončić je še dodal, da je bila to ena od njegovih najboljših tekem.

Značke: luka-dončić, dallas