Kate Middleton - okrevanje v ‘raju’

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

3 27.01.2024 03:26:08

Noroooo!!! Kakšna tekma Luke Dončića! Slovenec pisal zgodovino in dosegel kar 73 točk!

Košarkarji Dallasa so v izjemno razburljivi tekmi premagali Atlanto, Luka Dončić pa je spisal zgodovino in dosegel svoj osebni rekord, rekord franšize Mavericksov in enega najboljših dosežkov v zgodovini lige NBA.

Noro, noro, noro! In še enkrat noro! Ničesar drugega ne moremo zapisati po zgodovinski predstavi Luke Dončića, ki je na gostovanju pri Atlanti dosegel neverjetnih 73 točk, s čimer je seveda postavil svoj osebni rekord, rekord franšize Dallasa in četrti najboljši dosežek v zgodovini lige NBA na eni tekmi! In kar je najpomembnejše, njegov Dallas je v izjemno razburljivi tekmi slavil z 148:143.

Da bo to zgodovinski večer za Luko Dončića je bilo jasno pravzaprav od samega začetka, kajti Dončić je bil proti Hawksom vroč, kot še nikdar. Bil je praktično nezgrešljiv, obramba Atlante pa zanj ni imela nikakršne rešitve. Po dveh četrtinah je imel Dončić na svojem kontu 51 točk, po treh četrtinah že 57 točk in jasno je bilo, da bo v zadnji četrtini zlahka presegel svoj dozdajšnji rekord, 60 točk. To je storil že na začetku četrte četrtine, ko je s hitrimi osmimi točkami svoj dosežek povišal na 65.

Trener Atlante Quin Snyder je takrat povsem izgubil živce in zaukazal ustavljanje Dončića na vse možne načine. Košarkarji Hawksov so Slovenca podvajali že na Dallasovi polovici, kar nekajkrat so bili na njem trije košarkarji Atlante. Dončić je seveda prepoznal situacijo in ni več forsiral svojega meta, temveč je začel podajati. Dallas je imel tako do konca tekme številne lahke, povsem neovirane mete, ki so jih varovanci Jasona Kidda dokaj uspešno zadevali. Dovolj uspešno, da so prišli do zmage. Čeprav je bila obramba Atlante v zadnji četrtini osredotočena zgolj in samo na Dončića, je slovenski superzvezdnik vendarle uspel do konca tekme doseči še dodatnih osem točk in se ustaviti pri številki 73! Da, prav ste prebrali, Dončić je dosegel norih, neverjetnih, fascinantnih 73 točk!

Pri čemer je še bolj fascinantno, na kakšen način mu je to uspelo. Iz igre je metal 76 odstotno (25/33), za tri 62 odstotno (8/13) in kar 94 odstotno iz prostih metov (15/16). Dodal je še 10 skokov in 7 asistenc. Skratka, tekma za zgodovino. Dončić je tako zgolj nekaj dni po tem, ko je Embiid postavil rekord sezone po številu točk (70), letvico dvignil še za tri točke. Več kot 73 točk sta v zgodovini lige NBA na eni tekmi dosegla zgolj dva igralca. Wilt Chamberlain dvakrat (100 in 78 točk) in Kobe Bryant (81 točk).