Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

0 03.09.2023 15:00:52

Po navdušenju z Avstralijo je sledila zaušnica! Slovenci so proti Nemcem visoko vodili, nato pa ...

FIBA
Nemci so bili pretrd oreh za Slovence.

* Dvorana, gledalcev 6600, sodniki: Zurapović (BiH), Vazquez (Portoriko), Bermudez (Mehika).
* Slovenija: Nikolić 7 (2:2), K. Prepelič 12 (4:5), Tobey 4, Hrovat 4 (2:3), Dimec 9 (3:4), Dragić 5 (0:2), B. Prepelič 4, Čebašek 3, Dončić 23 (3:5).
* Nemčija: Bonga 12 (1:1), Lo 6, Giffey 10, Voigtmann 4, Theis 14, M. Wagner 10 (4:5), Schröder 24 (4:5), Hollatz 3, Thiemann 7 (2:2), Obst 8 (2:2), Kramer 2 (2:2).
* Prosti meti: Slovenija 14:21, Nemčija 15:17.
* Met za dve točki: Slovenija 18:29, Nemčija 20:32.
* Met za tri točke: Slovenija 7:32 (K. Prepelič 2, Dončić 2, Čebašek, Dragić, Nikolić), Nemčija 15:31 (Schröder 4, Lo 2, Giffey 2, M. Wagner 2, Obst 2, Thiemann, Hollatz, Bonga).
* Skoki: Slovenija 28 (20 + 8), Nemčija 38 (30 + 8).
* Osebne napake: Slovenija 20, Nemčija 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Slovenije so na svetovnem prvenstvu na Japonskem doživeli prvi poraz. Nemčija je zmagala in zasedla prvo mesto v skupini, Slovenija pa je v četrtfinale v Manilo napredovala z drugega mesta. Njen tekmec v četrtfinalu v sredo, 6. septembra, bo znan čez približno dve uri. Možnosti sta Kanada ali Latvija.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala proti prvouvrščeni ekipi iz skupine L, v kateri je Latvija danes premagala Brazilijo s 104:84 in si zagotovila četrtfinale. Končni vrstni red v tej skupini bo znan bo tekmi Kanada - Španija, ki se je začela ob 15.30 po slovenskem času.

Jasno je že, da Slovenija ne more igrati s Španijo, ki je izgubila dvoboj z Latvijo in bo v primeru zmage proti Kanadi zasedla drugo mesto. V primeru poraza Španije bo prva Kanada, druga Latvija, v primeru zmage Španije pa bo Latvija naslednji tekmec Slovenije.

Slovenija danes ni pokazala svojega pravega obraza. Igralci niso bili dovolj motivirani in razigrani, delno tudi razumljivo, glede na to, da tekma ni bila ključna za nadaljnjo pot oziroma čim ugodnejši razpored v zaključnih bojih.

V prvih desetih minutah je še šlo (25:11), v nadaljevanju pa je igra Slovenije povsem razpadla. Drugo četrtino so Nemci dobili s 27:9, po sedmih minutah nadaljevanja pa so vodili že z 19 točkami razlike (61:42). Med 14. in 27. minuto so naredili delni rezultat 41:10.

S tem je bila tekma več ali manj odločena. Selektor Aleksander Sekulić je lahko priložnost ponudil vsem igralcem - Jaka Blažič znova ni bil v igralskem kadru, največ točk pa je znova dosegel Luka Dončić - 23 točk (met 9:22, trojke 2:11).

Slovenski zvezdnik, ki je s povprečjem 26,4 točke še naprej prvi strelec prvenstva, je v dobrih 30 minutah zbral še 6 skokov in prav toliko podaj. Klemen Prepelič je dodal 12 točk.

Značke: slovenija, nemčija