doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 09.09.2017 19:44:23

Italijani končali finsko pravljico

Košarkarska reprezentanca Italije je tretji udeleženec četrtfinala evropskega prvenstva. V današnji tekmi osmine finala v Turčiji so Italijani s 70:57 (30:17, 48:29, 58:42) premagali Fince. Pred Italijani so si vozovnico med najboljših osem danes zagotovili že Slovenci in Nemci.

Slovenija je prvi del naloge na istanbulskem delu tekmovanja proti Ukrajini odpravila odlično, Nemčija je poskrbela za presenečenje in premagala Francijo, Finska pa ni imela možnosti za podobno potezo.

Italija je stvari postavila na svoje mesto že v prvem delu, ki ga je dobila s 30:17. Izid ob polčasu (48:29) je napovedal, da se bo Italija brez težav uvrstila naprej, Finska je ob koncu sicer izkoristila bolj sproščene tekmece in dobila zadnji četrtini, vseeno pa ni imela možnosti.

Za Italijo je Marco Belinelli zbral 22 točk, 15 pa Luigi Datome. Pri Finski je tokrat manjkal delež prvega zvezdnika Laurija Markkanena (4 točke), zadevala pa sta Petteri Koponen (13) in stari znanec Slovenije Sasu Salin (11 točk).

Italija se bo v nadaljevanju pomerila z zmagovalcem dvoboja med Srbijo in Madžarsko.

Značke: košarka, ep