Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 01.09.2017 22:18:37

Branilci naslova Španci povsem dotolkli Črnogorce

Branilci naslova Španci so v svoji uvodni tekmi evropskega prvenstva v košarki v skupini C v Cluju povsem dotolkli Črnogorce z 99:60. Hrvaška je s 67:58 premagala Madžarsko, Češka pa Romunijo s 83:68. V skupini D je v Istanbulu Srbija premagala Latvijo z 92:82, Belgija Veliko Britanijo s 103:90, Rusija pa je v zadnjem dvoboju Turčijo s 76:73.

Španski zvezdnik Pau Gasol je odigral dvestoto tekmo za svojo reprezentanco, ki je z njim dobila 168 tekem. Tokrat je proti Romuniji dosegel 10 točk, osem skokov, pet podaj in dve blokadi ter je skupaj doslej na EP dosegel 1054 točk. S tem je prehitel doslej drugouvrščenega Nemca Dirka Nowitzkega (1052), na čelu najboljših strelcev v zgodovini prvenstev stare celine pa je Francoz Tony Parker s 1104 točkami. Bojan Bogdanović (23) in Dario Šarić (15) sta bila najboljša strelca Hrvaške, ki je upravičila vlogo favorita dvoboja, v poraženi madžarski zasedbi pa je Zoltan Perl zbral 12 točk.

V prvi tekmi skupine D je bil Maxime De Zeeuw s 21 koši najučinkovitejši mož Belgije, prav toliko košev pa je na drugi strani dosegel Gabe Olaseni. Latvija se je izjemno dobro upirala favorizirani Srbiji, ki je po izenačenju na 75:95 šele v zadnjih dveh minutah prišla do zmage, za katero je bil najzaslužnejši Bogdan Bogdanović s 30 točkami, na drugi strani jih je sedem manj zbral Dairis Bertans.

Zadnja tekma večera je bila izjemno izenačena, v dvoboju z gostitelji skupine Turki pa so daljši konec v končnici potegnili Rusi. Ko je slabe pol minute pred koncem Aleksej Šved zadel odločilno trojko za 72:68 in so nato Turki izgubili še žogo, je dvorana nenadoma povsem utihnila. Rusi so po dveh prostih metih v nadaljevanju 12 sekund pred koncem vodili za šest točk. Trojka Cedija Osmana, z 28 točkami prvega strelca srečanja, je le ublažila poraz. Šved je na drugi strani nanizal 22 točk, Timofej Mozgov pa dve manj.