Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

1 16.03.2022 22:07:30

FANTAZIJA! Poletni zmaji POHODILI prve favorite, vsem POKAZALI MIŠICE in napovedali NASKOK NA EVROLIGO

Košarkarji Cedevite Olimpije igrajo vse bolje in bolje, danes so v gosteh premagali bolonjski Virtus - 74:86 (24:31, 44:51, 58:68).

* Virtus Segafredo Arena, sodniki: Garcia (Španija), Balak (Izrael), Celik (Turčija).
* Virtus Bologna: Cordinier 5 (2:2), Tessitori 3 (1:2), Jaiteh 11 (1:2), Samson 9 (1:1), Weems 11 82:2), Teodosić 9 (2:2), Mannion 3, Pajola 6, Alibegović 3, Šengelija 14 (0:1).
* Cedevita Olimpija: Pullen 20 (2:2), Ferrell 11 (1:2), Murić 14 (4:4), Auguste 9, Blažič 18 (2:2), Omić 2, Dragić 11 (3:4), Radovanović 1 (1:2).
* Prosti meti: Virtus Bologna 9:12, Cedevita Olimpija 13:16.
* Met za 3: Virtus Bologna 9:26 (Šengelija 2, Pajola 2, Cordinier, Weems, Mannion, Alibegović), Cedevita Olimpija 13:37 (Pullen 4, Blažič 4, Ferrell 2, Murić 2, Auguste).
* Osebne napake: Virtus Bologna 19, Cedevita Olimpija 17.
* Pet osebnih: Pajola (38.).

Ljubljančani so po slabem prvem delu sezone krivuljo uspešnosti obrnili navzgor, zdaj v evropskem pokalu in ligi ABA nizajo zmage in se približujejo najboljšim - s tem pa tudi evroligi. V obeh tekmovanjih je namreč glavna nagrada uvrstitev v najmočnejše tekmovanje na stari celini.

Čeprav je Virtus že pred sezono veljal za prvega favorita, a tega na igrišču ni kazal, po zadnjih okrepitvah (iz CSKA-ja sta prišla Daniel Hackett in Tornike Šengelia) pa kaže že kar evroligaško podobo, se je Cedevita Olimpija na gostovanje v Bologni podala optimistično. Že začetek tekme je napovedal slovenski večer v košarkarskem mestu.

Slovenski prvaki so takoj zagospodarili na parketu, bili boljši v prvi, tretji in četrti četrtini, v drugi pa sta bili ekipi izenačeni. V seštevku so bili varovanci Jurice Golemca boljši za ducat točk, torej več kot so z istim tekmecem izgubili v Stožicah. Ekipi sta zdaj izenačeni po številu zmag (po osem zmag in sedem porazov), a je Cedevita Olimpija višje uvrščena zaradi boljšega izkupička na medsebojnih tekmah – s šestega je napredovala na četrto mesto v skupini B.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Jacob Pullen z 20 točkami (4:8 za tri točke), 18 jih je dodal Jaka Blažič (4:9 za tri točke), 14 pa Edo Murić. Pod obročema je kraljeval Alen Omić z 10 skoki.

Ljubljanska ekipa je imela sicer skozi celotno tekmo v oblasti Virtus. V prvem polčasu je bil osrednja osebnost Jacob Pullen, ameriški organizator igre je gostiteljem nasul 16 točk in zadel vse štiri mete za tri točke.

Zeleno-oranžni so si že ob koncu uvodne četrtine povedli z 29:21, sredi druge pa je prednost po sijajni predstavi narasla na +15 (44:29). V končnici prve polovice tekme so gostitelji ujeli ritem, Ljubljančani pa so se na veliki odmor podali s prednostjo sedmih točk (51:44).

Cedevita Olimpija v drugem polčasu ni popustila niti za milimeter, vseskozi je imela kljubovala Virtusu. Tretjo četrtino je končala s prednostjo desetih točk (68:58), v zadnji pa v kali zatrla vse poskuse Bologne, ta kljub svojemu širokemu naboru kakovostnih igralcev ni bila sposobna uprizoriti preobrata.

Zmaji so s preudarno igro in po dveh zaporednih trojkah Jake Blažiča štiri minute in pol pred koncem znova priigrali 15 točk naskoka (79:64), lepo prednost pa brez stresnih trenutkov ubranili do konca tekme.