luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 13.03.2022 09:33:47

Nepozabna noč rezervista Clarksona, vodilni ekipi vzhodne konference izgubili

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA, kjer vodi na vzhodnem delu, doma izgubila proti Minnesoti Timberwolves s 104:113, Golden State Warriors pa so premagali drugouvrščeno moštvo v tem delu in branilce naslova prvaka Milwaukee Bucks, bilo je 122:109. Warriors so se izenačili z Memphisom na drugem mestu zahodnega dela.

Miami je v drugem polčasu zmogel le 37 točk in potem, ko je pred koncem druge četrtine še vodil s 67:50, brez zvezdnika Jimmyja Butlerja izgubil. Prvi mož gostiteljev je bil tokrat rezervist Tyler Herro s 30 točkami, člana prve peterke Gabe Vincent in Duncan Robinson pa sta skupaj dosegla pet točk.

V uravnoteženem napadu Minnesote je osmerica dosegla dvomestno število točk, tudi vsi člani začetne postave, največ, 16, pa jih je zmogel Jaylen Nowell, ki je v igro vstopil s klopi.

Za Warriors je Klay Thompson že do polčasa nanizal 21 točk, po tri skoke in podaje, ukradeno žogo in blokado, tekmo pa končal z 38 točkami. Prvaki lige so se odločili, da bodo od igre odrezali Stepha Curryja, ki je sicer ob osmih podajah prvič v sezoni dosegel manj kot 10 točk, osem jih je dosegel iz sedmih metov iz igre.

Ta taktična odločitev se je izkazalo za pogubno za goste, saj je bilo več prostora za preostale igralce tekmecev, ki so se razigrali, poleg Thompsona najbolj Jordan Poole s 30 točkami. Eno več je na drugi strani vpisal grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo.

Clarkson postavil rekord franšize
Na čelu lige je tokrat prosti Phoenix. Četrti na vzhodu so Chicago Bulls, ki so odpravili Cleveland Cavaliers s 101:91, četrti na zahodnem deli lige pa Utah Jazz po zmagi s 134:125 nad Sacramentom Kings, za katero je Jordan Clarkson zbral 45 točk. Ta je postavil celo rekord franšize, saj pred njim še noben košarkar Utaha ni dosegel toliko točk, ki tekme ni začel v prvi peterki.

San Antonio Spurs so doma klonili v dvoboju z Indiano Pacers s 108:119, Denver pa je prav tako v svoji dvorani izgubil proti Toronto Raptors s 115:127. Portland Trail Blazers so pred svojimi navijači premagali Washington Wizards s 127:118.

Značke: košarka, nba