Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 19.05.2017 22:44:54

Finale žal brez Luke Dončića, ki ni imel svojega večera

Košarkarji Fenerbahčeja so v drugi polfinalni tekmi zaključnega turnirja evrolige v Istanbulu premagali Real Madrid s 84:75 (21:13, 44:34, 63:50). .

V rednem delu evrolige so Madridčani v Istanbulu s Fenerbahčejem izgubili s točko razlike, v Madridu pa so slavili z 61:56, toda turška ekipa je od polfinala leta 2015 proti Realu zmagala na petih tekmah od sedmih, vendar do zdaj še nikoli ni osvojila naslova prvaka. Najbližje mu je bila lani, ko je v finalu v podaljšku izgubila z moskovskim CSKA-jem. Zato pa je Real v tem tekmovanju slavil že devetkrat, zadnjič leta 2015 v Milanu, ko je premagal Olympiacos.

Bolj odločno so v drugi polfinalni obračun krenili domači košarkarji. Čeh Jan Vesely, ki je pred devetimi leti eno sezono igral za ljubljanski Slovan, je v četrti minuti zadel za 9:2, štiri minute pozneje je s trojko Bobby Dixon Fenerbahče popeljal do plus deset (17:7). Edini, ki je v madridski ekipi držal korak z domačini, je bil Sergio Llull, ki je v prvi četrtini dosegel 11 od 13 točk Reala.

Tudi začetek druge četrtine za Madridčane ni bil uspešen. V 14. minuti je trojko zadel še Hrvat Nikola Kalinić, na semaforju pa je bilo 26:13 za varovance Željka Obradovića, ki je do zdaj s štirimi različnimi klubi osvojil že osem naslovov. S tremi trojkami so se gostje domačinom približali na dve točki zaostanka (24:26), toda ob polčasu je bilo že plus deset za Fenerbahče.

V tretji četrtini so Istanbulčani še naprej ohranjali prednost deset točk razlike. V gostujoči ekipi ob Llullu in Jayceeju Carrollu, ki sta skupaj dosegla 38 od 50 točk Reala, ni bilo razpoloženega igralca, na drugi strani so jih domačini do konca tretje četrtine 63. Z dvema trojkama na začetku zadnje četrtine, uspešna sta bila Kostas Sloukas in Luigi Datome, je Fenerbahče povedel že z 68:52. Z delnim izidom 8:0 so se Madridčani še vrnili v igro, toda po Obradovićevi minuti odmora je Fenerbahče po zaslugi Američana Ekpeja Udoha zaustavil njihov nalet ter prišel do zaslužene zmage.

Luka Dončić, ki mu je vodstvo evrolige namenilo nagrado vzhajajoča zvezda, ni bil razpoložen za igro. Trener Pablo Laso mu je namenil 17:19 minute igre, v tem času pa je zgrešil vse mete iz igre (tri za tri točke in tri za dve točki), v statistiko tako ni vpisal niti točke, zato pa je vknjižil tri podaje in dva skoka. V ekipi Reala je Llull dosegel 28 točk in Jaycee Carroll 21, v domači ekipi pa je Ekpe Udoh dosegel 18 točk, imel je tudi 12 skokov in osem podaj, Bogdan Bogdanović pa 14 ter Jan Vesely in Nikola Kalinić po 12.

Bolj izenačena je bila prva polfinalna tekma, v kateri je Olympiacos v zadnjih minutah tekme prišel do zmage. Najbolj zaslužni za njegovo osmo uvrstitev v finale evrolige so bili Vasilis Spanoulis, Vangelis Mantzaris in Kostas Papanikolaou, vsi s po 14 točkami. Za zdaj že nekdanje evropske prvake, ki bodo ostali pri osmih naslovih, je Miloš Teodosić dosegel 24 točk, Nando de Colo 16, Aaron Jackson pa 12.

V nedeljo bosta ob 17. uri Real Madrid in CSKA Moskva igrala za tretje mesto, tri ure pozneje pa bo na sporedu še finalna tekma med Fenerbahčejem in Olympiacosom.