Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 02.04.2017 09:13:01

Gonzaga in Severna Karolina v finalu NCAA

Ekipi Gonzage in Severne Karoline se bosta pomerili v finalu ameriške univerzitetne košarkarske lige NCAA. Gonzaga je v polfinalnih obračunih pred 80.000 gledalci na stadionu Univerze v Arizoni v Phoenixu premagala Južno Karolino s 77:73, medtem ko je Severna Karolina premagala Oregon s 77:76.

Obe polfinalni tekmi sta bili izenačeni vse do zadnjih sekund, na koncu pa so bili bolj uspešni moštvi Bulldogs in Tar Heels.

Za Severno Karolino bo to že 11. nastop v finalu, do zdaj je osvojila pet naslovov, zadnjega leta 2009, Gonzaga pa bo v finalu igrala prvič.

Gonzaga je sinoči vodila ves prvi polčas, a je delni izid košarkarjev Južne Karoline 16:0 in vodstvo s 67:65 sedem minut pred koncem tekmo obrnilo na glavo. Gonzaga se je nato le zbrala in preko Zacha Collinsa, ki je zadel tudi za tri v zadnjih minutah, vknjižila zmago. Collins je tekmo končal s 14 točkami, 13 skoki in šestimi blokadami.

Severna Karolina je drugo leto zapored prišla do finala, tudi ta ekipa pa je z nekaj napakami v drugem delu tekme končnico naredila zanimivo. Prvi igralec ekipe Tar Heels je bil na koncu Kennedy Meeks, ki je dosegel 25 točk in 14 ujetih žog.

Finale med Severno Karolino in Gonzago bo na sporedu v noči na torek ob tretji uri zjutraj po srednjeevropskem času.

Značke: košarka, mladi, študenti, zda