Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Rutinska zmaga zmajev

Aba liga
Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah s 85:70 premagali Mego.

Cedevita Olimpija - Mega 85:70 (26:11, 43:34, 62:52)

* Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Hordov, Radojković, Mustapić. * Cedevita Olimpija: Rebec 17 (3:3), Jeremić 12, Alibegović 7, Murić 13, Adams 8 (3:4), Matković 15 (1:3), Omić 8, Dragić 5. * Mega: Paunović 2, Branković 9 (1:1), Rudan 8 (2:3), Cazalon 7 (1:1), Đurišić 16 (1:2), Cerovina 8 (4:4), Rorie 16, Grbović 4. * Prosti meti: Cedevita Olimpija 7:10, Mega 9:11. * Met za 3 točke: Cedevita Olimpija 12:29 (Jeremić 4, Murić 3, Rebec 2, Alibegović, Adams, Dragić), Mega 3:23 (Rorie 2, Đurišić). * Osebne napake: Cedevita Olimpija 19, Mega 21. * Pet osebnih napak: Rudan (39.).

Ljubljančani so rutinsko opravili svojo nalogo proti tekmecem iz Novega Beograda, z razmerjem zmag in porazov 17-8 pa so zadržali visoko četrto mesto v 14-članskem regionalnem tekmovanju.

Izbranci Mira Alilovića so dobro odprli tekmo v Stožicah ter prvo četrtino končali z visoko prednostjo 15 točk (26:21). V nadaljevanju so imeli vse vajeti igre v svojih rokah, malenkostno so popustili tik pred odhodom na veliki odmor, njihova prednost pa je tudi tedaj znašala osem točk (42:34).

V začetku drugega polčasa so košarkarji iz srbske prestolnice še malce kljubovali Ljubljančanom, ki so v zadnji četrtini znova povečali "frekvenco svojih obratov". Šest minut pred zadnjim zvokom sirene so si priigrali prednost 17 točk (73:56) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Stožicah.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Rebec in Karlo Matković. Prvi je dosegel 17 točk in sedem asistenc, drugi pa je za zmago prispeval 15 točk.

Ljubljansko ekipo 24. aprila doma čaka še zaostala tekma 3. kroga proti Crveni zvezdi.

Značke: olimpija, mega, aba