Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 14.04.2023 22:33:03

Slovenski finale v ligi Aba2

Aba liga
Košarkarji Krke in Helios Suns so finalisti zaključnega turnirja lige Aba2 v Domžalah. Novomeška ekipa je v današnjem prvem polfinalu premagala Podgorico s 86:74 (24:21, 52:44, 66:60), domžalska zasedba pa je bila v drugem boljša od Širokega z 91:79 (19:20, 51:34, 79:55). Veliki finale bo na sporedu v nedeljo ob 20.30.

Na poti do polfinala so Novomeščani v sredo v četrtfinalu zanesljivo premagali Sutjesko z 91:82. Drugi slovenski predstavnik Helios Suns je ekipo Pelister-Bitola premagal z visokih 101:47. V preostalih tekmah je Podgorica premagala lanske zmagovalce lige Aba2 Zlatibor z 89:64, Široki pa je bil boljši od Borca z 80:72.

V današnjem prvem polfinalu je Krka vodila večino dvoboja in na koncu brez težav slavila. Slovenska ekipa je dobro začela in dobila prvo četrtino, prednost pa obdržala tudi v večjem delu druge. A v končnici so pritisnili tudi Črnogorci in povedli s 43:42. Nato pa je sledil delni izid Krke 10:1 in prednost ob polčasu (52:44), to pa je bil naskok, ki ga Novomeščani niso več spustili iz rok.

V drugem polčasu sicer razlika ni bila zelo velika, a so slovenski košarkarji nadzorovali dvoboj. Le pri 64:68 v 32. minuti so se igralci Podgorice približali, toda Krka je hitro spet prišla na več kot deset točk naskoka (77:66), nato pa tekmo rutinsko pripeljala do konca in se uvrstila v finale.

Jan Špan je z 21 točkami strelsko vodil Novomeščane, z dvojnim dvojčkom (15 točk, 11 skokov) se je izkazal Mate Vucić, 13 točk je dodal Rok Stipčević.

Domžalčani so v drugem polfinalnem obračunu le v prvi četrtini imeli nekaj težav s košarkarji iz Hercegovine (19:20). V drugih desetih minutah so povsem zagospodarili na domačem parketu in se na veliki odmor odpravili z visokim vodstvom (51:34), v drugi polovici tekme pa niso popustili niti za ped.

Pri izbrancih domačega trenerja Dejana Jakare, ki so pred zaključnim turnirjem doživeli le en poraz v regionalnem tekmovanju, je bil najbolj učinkovit Blaž Mahkovic s 24 točkami, Austin Luke pa je prispeval 17 točk in deset podaj.

V ligi Aba2 so v rednem delu odigrali 91 tekem, na turnirju v Domžalah jih je na sporedu skupno še sedem. Zmagovalec domžalskega turnirja si bo neposredno zagotovil ligo Aba za naslednjo sezono, medtem ko bo poraženec finala imel možnost, da se v višji rang regionalnega tekmovanja uvrsti prek kvalifikacij.