1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 04.04.2023 21:43:10

Drama v Stožicah, kjer smo videli vse!!! Zmaji zaostajali, izgubili prvega moža, nato pa ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 24. krogu lige Aba premagali Studentski centar s 84:83 (19:23, 34:44, 58:59).

Cedevita Olimpija - Studentski centar 84:83 (19:23, 34:44, 58:59)
* Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Obrknežević, Stefanović (oba Srbija), Kardum (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 11 (5:5), Radović 5 (2:2), Jeremić 4 (1:2), Murić 15 (3:3), Adams 21 (6:7), Kosi 2, Omić 15 (3:4), Dragić 11 (1:2).
* Studentski centar: Magee 22 (5:5), Pavlićević 12 (2:2), Ivanović 5 (1:2), Vučeljić 2, Slavković 9 (6:8), Baćović 4, Tasić 5 (2:2), T. Ivišić 8, Z. Ivišić 10 (3:4), Drežnjak 6 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 21:25, Studentski centar 20:25.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:40 (Adams 3, Dragić 2, Murić 2, Jeremić, Radović), Studentski centar 11:26 (Magee 5, Pavlićević 2, Slavković, Tasić, Z. Ivešić, Drežnjak).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Studentski centar 26.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tesni in dramatični končnici vpisali šestnajsto zmago v ligi Aba. Pred domačimi gledalci v Stožicah so premagali Studentski centar iz Podgorice s 84:83.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela še tri tekme. Naslednji torek bo gostovala pri Mornarju, nato pa bo gostila Mego (15. 4.) in Crveno zvezdo (24. 4.).

Oslabljeni Ljubljančani so zaostajali večji del tekme, v zadnjih minutah pa so vendarle toliko strnili moči, da so dosegli zmago, ki jim več ali manj že zagotavlja prednost domače dvorane v izločilnih bojih.

Ob Joshu Adamsu, ki je krmaril ekipo v odločilnih trenutkih, saj je moral Yogi Ferrell na klop zaradi poškodbe, je pomembno vlogo odigral tudi Alen Omić. Slednji je v zadnji minuti zadel tri proste mete, ki so obrnili zaostanek 75:76 v vodstvo in zmago.

Josh Adams je zbral 21 točk (trojke 3:8), Alen Omić je dosegel 15 točk (12 skokov), prav toliko točk je imel tudi kapetan Edo Murić (5 skokov), po enajst točk pa sta dodala Zoran Dragić (7 skokov) in Yogi Ferrell.

Značke: košarka, liga aba