Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 11.02.2022 22:08:55

Drugače zmaji NE ZNAJO! Cedevita Olimpija znova poskrbela za DRAMO, na koncu pa ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 20. krogu lige Aba premagali Split s 83:79 (22:21, 36:34, 57:56).

Split - Cedevita Olimpija 79:83 (21:22, 34:36, 56:57)
* Mala dvorana Split, gledalcev 600, sodniki: Petek (Slovenija), Juras, Pecelj (oba Srbija).
* Split: Kedžo 5, Runjić 11, Žganec 17 (7:8), Ukić 5, Bajo 9 (3:4), Kovačevič 3, Shorter 19 (8:8), Barič 10.
* Cedevita Olimpija: Pullen 9, Ferrell 11, Ejim 4, Murić 17, Auguste 9 (1:1), Blažič 14 (6:8), Omić 8 (4:5), Dragić 11 (5:6).
* Prosti meti: Split 18:20, Cedevita Olimpija 16:20.
* Met za tri točke: Split 9:28 (Žganec 2, Barič 2, Kedžo, Runjić, Ukić, Kovačevič, Shorter), Cedevita Olimpija 11:35 (Murić 3, Pullen 3, Ferrell 3, Blažič).
* Osebne napake: Split 20, Cedevita Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

Cedevita Olimpija je vpisala enajsto zmago v ligi Aba (11-7), šesto v gosteh oziroma četrto zaporedno v vseh tekmovanjih ter se uvrstila med prve štiri ekipe v regionalni eliti. V Splitu je slavila s tesnim izzidom 83:79.

Ljubljančani bodo naslednji teden nastopili v pokalu Spar, nove preizkušnje v ligi Aba in evropskem pokalu pa jih čakajo marca po reprezentančnem premoru. Najprej zaostala tekma lige Aba v Baru, nato pa tri domače tekme v nizu, dve v evropskem pokalu proti Budućnosti in Promitheas Patrasu ter z Mego iz Beograda.

Cedevita Olimpije je do dveh načrtovanih točk prišla težje od pričakovanj. Glavne zasluge za zmago ima Edo Murić, ki je v zadnjih sedmih minutah dosegel enajst od svojih 17 točk (met za dve 4:4, trojke 3:6, 9 skokov, indeks 27).

Najprej je pri zaostanku 62:64 vknjižil pet zaporednih točk, ko je Split, ki je v zadnjih desetih tekmah vpisal le eno zmago, v 37. minuti izenačil na 70:70, pa je ukradel žogo, ujel skok v napadu in zadel dve trojki. Zadnji žebelj v dalmatinsko krsto je 35 sekund pred koncem s trojko zabil Jogi Ferrell (79:74).

Značke: košarka, liga aba