Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 11.02.2022 20:05:50

Cibona do zmage v Novem mestu

Košarkarji Krke so v 20. krogu lige Aba izgubili s Cibono z 52:87 (12:27, 25:53, 43:69).

Krka - Cibona 52:87 (12:27, 25:53, 43:69)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Pukl (Slovenija), Milojević, Ćalić (oba Srbija).
* Krka: French 2 (2:6), Stergar 4 (2:2), Stipčević 11 (4:4), Stavrov 2 (0:2), Škedelj 4, L. Lapornik 6 (2:2), M. Lapornik 16 (3:4), Macura 7 (3:6).
* Cibona: Radovčić 11 (0:1), Gegić 22 (6:6), Vildoza 6 (1:1), Gnjidić 6 (1:2), Branković 7 (3:4), Drežnjak 11, Reuvers 13 (1:3), Nakić 11 (3:4).
* Prosti meti: Krka 16:26, Cibona 15:21.
* Met za tri točke: Krka 4:16 (M. Lapornik 3, Stipčević), Cibona 8:21 (Nakić 2, Gegić 2, Radovčić, Vildoza, Gnjidić, Drežnjak).
* Osebne napake: Krka 23, Cibona 25.
* Pet osebnih: Reuvers (35.).

Košarkarji Krke so v dvoboju s tekmecem iz spodnjega dela razpredelnice lige Aba doživeli novo razočaranje. Cibona, ki je sicer že na prvi tekmi v Zagrebu v začetku novembra slavila z 38 točkami prednosti, je sredi Novega mesta zmagala s 87:52.

Novomeščani so tako doživeli dvanajsti zaporedni poraz - nazadnje so zmagali konec oktobra - in si s Splitom (3-15) delijo zadnje mesto, ki pomeni izpad iz elitne regionalne druščine.

Za Krko je bila to prva od treh tekem v nizu proti tekmecem v boju za obstanek. Po pokalnem in reprezentančnem premoru jo v začetku marca doma čaka Split, nato pa gostovanje pri Borcu iz Čačka. Preostalih šest tekem bo igrala z ekipami iz zgornjega dela lestvice; doma z Mego, FMP in Budućnostjo, v gosteh pa z Mornarjem, Crveno zvezdo in Igokeo.

Izbranci trenerja Daliborja Damjanovića so bili v zaostanku od samega začetka. Cibona, ki jo po novem vodi slovenski strokovnjak Gašper Okorn, je povedla s 14:2 in nato več ali manj le višala razliko. Prvo četrtino je dobila s 27:12, drugo s 26:13, tako da je bilo nadaljevanje pri vodstvu z 28 točkami zgolj formalnost.

Krko naslednji teden čaka zaključni turnir pokala Spar, kjer bo branila lanski naslov. Na Kodeljevem v Ljubljani se bo v polfinalu pomerila z zmagovalcem dvoboja Zlatorog - Cedevita Olimpija.

Značke: košarka, liga aba