doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 21.01.2021 21:40:33

Olimpijina kanonada trojk

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 5. kroga lige Aba premagali Budućnost s 95:84 (16:13, 42:36, 75:56).

* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: D. Javor (Slovenija), Obrknežević, Stefanović (oba Srbija).
* Cedevita Olimpija: Perry 17 (3:3), Hopkins 9 (2:2), Duščak 3, Murić 8, Blažič 28 (9:9), Hodžić 6 (3:3), Jones 20, Dimec 4.
* Budućnost: Cobbs 12 (4:6), Ivanović 13 (6:8), Ejim 18 (1:1), D. Nikolić 14 (2:2), Apić 7 (5:6), Mitrović 5 (1:2), Della Valle 5, Z. Nikolić 4, Popović 2 (2:2), Reed 2 (0:2), Žugić 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 17:17, Budućnost 21:29.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 18:36 (Jones 6, Blažič 5, Perry 2, Murić 2, Hopkins, Duščak, Hodžić), Budućnost 7:18 (Ejim 3, D. Nikolić 2, Della Valle, Ivanović).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 29, Budućnost 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so še drugič v 48 urah premagali Budućnost. V torek so bili za tri točke boljši v evropskem pokalu, tokrat pa so jo v zaostali tekmi 5. kroga lige Aba nadigrali s 95:84.

Ljubljančani so prikazali eno najboljših predstav v tej sezoni. Zadeli so kar 18 trojk (iz 36 poskusov), imeli 70-odstotni met za dve točki (12:17), bili nezgrešljivi s črte prostih metov (17:17), dobili so skok s 25:23 in pred zadnjo četrtino vodili že z več kot dvajsetimi točkami razlike.

Sanjski je bil predvsem tretji del igre, ki ga je Cedevita Olimpija dobila s 33:20 in v katerem je zadela kar osem trojk. Jarrod Jones je v tretji četrtini dosegel 14 od svojih 20 točk, zadel pa je štiri od skupno šestih trojk iz devetih poskusov.

Cedevita Olimpija je bila po treh četrtinah in šestnajstih zadetih trojkah celo v igri za zgodovinski dosežek po številu trojk na eni tekmi lige Aba. Ob zgolj dveh zadetih v zadnjih desetih minutah je za dve zaostala za drugim najboljšim rezultatom lige Aba - Crvena zvezda jih je v tej sezoni proti FMP zadela dvajset, rekord pa je zgrešila za pet trojk. Cedevita je 6. 2. 2010 proti Zagrebu za tri točke metala 23:37.

Prvo ime tekme je bil domači kapetan Jaka Blažič. Ob zgolj dveh zgrešenih metih je dosegel 28 točk za statistični indeks 31. Trojke je metal 5:7, proste mete 9:9, za dve točki pa 2:2.

Cedevito Olimpijo ta teden čaka še en obračun v ligi Aba, in sicer v nedeljo v Splitu (15.00), naslednji teden pa znova dve domači preizkušnji, v sredo v evropskem pokalu proti francoskemu Bourg en Bresseju in v soboto, 30. januarja, s Partizanom.

Značke: košarka, liga aba