crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 13.01.2021 21:04:00

Zanesljiv poraz Cedevite Olimpije za uvod Top 16

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu 2. dela evropskega pokala (skupina G) izgubili na gostovanju pri Virtusu Segafredu iz Bologne s 76:90 (18:11, 34:46, 49:60).

* Dvorana Segafredo, sodniki: Perez (Španija), Koljenšić (Črna gora), Peerandi (Estonija).
* Virtus Segafredo: Marković 6, Ricci 3, Adams 6, Belinelli 25 (6:10), Hunter 22 (4:5), Weems 13 (1:1), Teodosić 13 (5:6), Gamble 2.
* Cedevita Olimpija: Perry 22 (8:8), Hopkins 10 (2:4), Murić 6 (3:4), Blažič 25 (3:5), Brown 4 (1:2), Hodžić 3, Jones 1 (1:2), Dimec 4, Rupnik 1 (1:2).
* Prosti meti: Virtus Segafredo 16:24, Cedevita Olimpija 19:27.
* Met za tri točke: Virtus Segafredo 12:32 (Belinelli 3, Teodosić 2, Weems 2, Adams 2, Marković 2, Ricci), Cedevita Olimpija 9:26 (Blažič 4, Perry 2, Murić, Brown, Hodžić).
* Osebne napake: Virtus Segafredo 22, Cedevita Olimpija 21.
* Pet osebnih: Weems (37.), Ricci (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so drugi del evropskega pokala začeli s pričakovanim porazom proti prvemu favoritu tega tekmovanja. Virtus Segafredo je v Bologni pokazal svojo moč in v drugi četrtini postavil temelje za zmago z 90:76.

Italijani, ki imajo v svojih vrstah med drugimi izkušenega srbskega organizatorja igre Miloša Teodosića in dolgoletnega igralca iz lige NBA Marca Belinellija, na klopi pa bivšega selektorja Srbije Aleksandra Đorđevića, ostajajo neporaženi v evropskem pokalu, Ljubljančani pa so doživeli drugi poraz na zadnjih osmih tekmah v tem tekmovanju.

V drugem delu oziroma Top 16 Cedevita Olimpija nastopa v skupini G, v kateri sta še Budućnost in francoski Bourg en Bresse. V četrtfinale na dve zmagi se bosta uvrstili prvi dve ekipi.

Cedevita Olimpija bo prihodnji teden dvakrat igrala z Budućnostjo v Stožicah. V torek najprej v evropskem pokalu, v četrtek pa zaostalo tekmo lige Aba.

Izbranci Jurice Golemca so v Bologni prikazali solidno predstavo. Dobili so dve četrtini, v zadnji so bili povsem blizu, odpovedali pa so v drugih desetih minutah, ko jim je Belinelli natresel kar štirinajst točk. Virtus je drugo četrtino, potem ko je v uvodni dosegel le enajst točk, dobil s 35:16. Bellineli je tekmo končal pri 25 točkah in indeksu 29.

V vrstah Cedevite Olimpije je bil znova najbolj učinkovit Jaka Blažič s 25 točkami (trojke 4:4), tri manj pa je dosegel Kendrick Perry (indeks 28).